Menu

Amazon představil létající kameru: umožní kontrolu domu či bytu

30.09.2020 12:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Amazon představil létající kameru: umožní kontrolu domu či bytu

Amazon představil létající kameru: umožní kontrolu domu či bytu | foto: Amazon

Minidron s vestavěnou kamerou "Always Home Cam" je určen do interiéru. Měl by poskytnout monitoring vnitřních prostor a umět bezkolizně manévrovat.

Pokud jste zaslechli o dronech Amazonu už dříve, pravděpodobně byla řeč o vizi automatického doručování zásilek. To by měly v budoucnu namísto přepravců zprostředkovat inteligentní drony. Amazon nyní v rámci své podzimní prezentační akce představil zcela nový koncept dronů. "Ring Always Home Cam" je nový typ sledovacího systému, který nezávisle monitoruje váš domov a automaticky odesílá data do smartphonu. Dron je určen pouze pro interiér a je součástí systému Ring Alarm, který slouží pro ochranu a zabezpečení domácností.

Vzhledem ke své mobilitě by mohl v budoucnu nahradit stacionární sledovací systémy pro interiér.

| Zdroj: YouTube/Ring

Nezávislý sledovací dron: jak to má vlastně fungovat?

Malý dron osazený čtyřmi motorky je klidovém stavu zaparkován v dokovací stanici a jeho kamera v zadní části zařízení je deaktivována. Jakmile dojde k jeho aktivaci, což může způsobit například přerušený kontakt na dveřích nebo oknech, dron odstartuje a automaticky letí přes byt do příslušné zóny. V průběhu letu živě přenáší obraz do smartphonu majitele a zaznamenané video se poté také automaticky odešle. Dálkové ovládání není k dispozici.

Jaká technologie se používá pro navigaci dronu v interiéru pro zabránění kolize s lidmi, nábytkem nebo domácími zvířaty, Amazon zatím nezveřejnil. Během představení novinky se promítalo pouze ilustrativní krátké video s modelovou situací a přenosem obrazu do mobilu majitele. Ring (dceřiná společnost Amazonu, působící v oblasti zabezpečovacích systémů) doposud nepředvedla reálný let nového dronu.

Zájemci si budou muset ještě chvíli počkat. Uvedení nového produktu na trh se očekává až v průběhu příštího roku. Předpokládaná cena dronu se zabudovanou kamerou je 250 USD.

mohlo by vás také zajímat: chytré domácnosti jsou zranitelné – eset upozornil na možná rizika útoků

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.