Menu

Android 12: syrová verze ukazuje design, na který ještě bude potřeba si zvyknout

12.05.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Android 12: syrová verze ukazuje design, na který ještě bude potřeba si zvyknout

Android 12: syrová verze ukazuje design, na který ještě bude potřeba si zvyknout | foto: andrekheren/Pixabay

Očekává se, že verze Android 12 přinese do operačního systému společnosti Google řadu rozsáhlých změn. Zejména uspořádání se pravděpodobně hodně změní. Uživatelé se možná budou muset dost přizpůsobovat.

Už za několik dní se velmi pravděpodobně objeví první beta verze systému Android 12. První seznámení s novým operačním systémem se očekává v průběhu online konference "Google I/O 2021", která bude 18. května. Ale už teď si musíme zvykat na nový vzhled.

Změny uživatelského rozhraní systému Android 12 lze považovat za poněkud drastické. Vzhled se hodně změnil. Vše je trochu kulatější, měkčí. Zda se to bude uživatelům líbit, to se teprve uvidí. Vizuálně však trochu připomíná iOS, zejména pokud se podíváte na zaoblení rohů.

android12-1

| Zdroj: Twitter/kdrag0n

Android 12: nový design uživatele rozděluje

A jak je vidět z rychlého průzkumu, který proběhl v USA, design se nelíbí úplně všem. Uživatelé nejsou úplně přesvědčeni, že inovace jsou cestou k lepšímu a na připravované změny designu mají protichůdné názory, Ale kdo ví, třeba Google do finální verze ještě něco doladí.

Takto závažné změny vzhledu mezi jednotlivými verzemi systému Android jsou vždy dvousečnou zbraní. Vypadá to jako radikální řez, který by uživatelská komunita nemusela přijmout zrovna pozitivně.

android12-2

| Zdroj: Twitter/kdrag0n

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení