Menu

Apple a Samsung plánují úplnou novinku: nové modely chytrých hodinek by měly umět měřit hladinu cukru v krvi

26.01.2021 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Apple a Samsung plánují úplnou novinku: nové modely chytrých hodinek by měly umět měřit hladinu cukru v krvi

Apple a Samsung plánují úplnou novinku: nové modely chytrých hodinek by měly umět měřit hladinu cukru v krvi | foto: Foter.com

Podle nejnovějších informací plánují Apple a Samsung inovace ve svých chytrých hodinkách, které by mohly mnoha lidem výrazně usnadnit každodenní život.

Použití optických senzorů by mělo umožnit měření hladiny cukru v krvi uživatelů, což by mohlo být velmi přínosné zejména pro diabetiky. Diabetici si musí pravidelně měřit hladinu cukru v krvi aby zjistili, jak vysoká by měla být jejich dávka inzulínu. K tomu je zapotřebí odebrat malé množství krve. Podle informací na serveru PhoneArena by glukometr měly mít i chytré hodinky od Apple a Samsungu, které budou schopny měření provést neinvazivní metodou.

Umožnit by to měla metoda Ramanovy spektroskopie. Optický senzor může měřit složení určité látky, například obsah cukru v krvi uživatele. Diabetici by se tak mohli do budoucna vyhnout opakovaným vpichům za účelem získání vzorku krve.

Samsung a Apple: aplikace nové funkce by měla pomoci určit hladinu cukru v krvi uživatele

galaxywatch

Díky novým funkcím by se chytré hodinky mohly zvlášť pro diabetiky stát mnohem zajímavějším produktem. Neinvazivní glukometr by měly obsahovat i některé modely Galaxy Watch. | Zdroj: Samsung

Už nějakou dobu unikají informace, že nové modely Apple Watch Series 7 by mohly měřit hodnoty hladiny cukru u diabetiků. Předchozí model hodinek Apple Watch Series 6 už dokázal díky funkci Blood Oxygen určit hladinu kyslíku v krvi, což bude vysoce pravděpodobně možné také u nových modelů. Podle nejnovějších informací by hodnoty hladiny cukru měly umět změřit i hodinky Samsung Galaxy Watch 4 nebo Galaxy Watch Active 3.

Pokud nové modely chytrých hodinek skutečně zvládnout spolehlivě určit hodnotu hladiny cukru v krvi uživatele, pak by se samozřejmě staly velmi zajímavými produkty pro diabetiky. Je ale také jasné, že zrovna u tohoto typu měření není prostor pro chyby nebo nepřesnosti. Pokud by bylo například podáno příliš mnoho inzulínu, diabetikům může hrozit hypoglykémie. Ta může vyústit až do stavu křečí a bezvědomí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení