Menu

Apple lobbuje: v tomto týdnu bude prezident Biden rozhodovat o zákazu hodinek Apple Watch

21.02.2023 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Apple lobbuje: v tomto týdnu bude prezident Biden rozhodovat o zákazu hodinek Apple Watch

Apple lobbuje: v tomto týdnu bude prezident Biden rozhodovat o zákazu hodinek Apple Watch | foto: Luke Chesser/Unsplash

Vedení Applu čelí už od prosince loňského roku nepříjemnému problému. V jeho důsledku může dokonce dojít k zákazu prodeje některých typů hodinek Apple Watch na americkém trhu. Rozhodnutí se očekává v průběhu tohoto týdne.

V prosinci loňského roku rozhodla americká Komise pro mezinárodní obchod (International Trade Commision – ITC) ve věci porušování patentů společnosti AliveCor. Týkaly se nositelných zařízení ve funkci elektrokardiogramů, a tím, kdo se prohřešil, je společnost Apple.

Rozhodnutí komise mohlo vést k zákazu oblíbených chytrých hodinek Apple Watch, které mají tuto funkci implementovanou.

V těchto dnech se objevil další problém v oblasti porušování patentů společností Apple. Tím, kdo hájí svá práva, je globální technologická společnost Masimo Corporation. Ta mimo jiné vlastní patent na pulsní oxymetry, které měří saturaci kyslíku v krvi.

Rozhodnutí o možném zákazu hodinek Apple Watch v USA bude vydáno tento týden

applewatchban

Apple v těchto dnech čelí problémům s porušením patentu na měření saturace kyslíku v krvi. | Zdroj: Simon Daoudi/Unsplash

V lednu americká ICT rozhodla, že Apple skutečně jeden z patentů společnosti Masimo porušil. Bude se tedy řešit, zda dojde k zákazu hodinek Apple Watch, které mají funkci monitoringu hladiny kyslíku v krvi svých uživatelů. Vedení firmy Masimo tento závěr ocenilo a vyjádřilo potěšení nad tím, že bude učiněn první zásadní krok k vyvození odpovědnosti.

Zatímco v kauze s patenty společnosti AliveCor byl Apple zproštěn obvinění, problém s oxymetrem by mohl vyústit v zákaz Apple Watch v USA.

Prezident Biden by se měl v těchto dnech rozhodnout, zda bude závěr ITC vetovat, nebo spor postoupí soudu. Je to v jeho rukou a aby Apple dosáhl svého cíle, nastavil svůj lobbing na "extra vysokou úroveň". Je tedy naděje, že rozhodnutí ICT v neprospěch firmy z Cupertina prezident nakonec bude vetovat. Rozhodnutí by mělo padnout tento týden.

Zdroj: GizmoChinaCGTN

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Vážně??_

  Reakce na romanko: Jestli to nebude tím,že chytré hodinky se používají i na jiné aktivity. Takto to srovnávat může pouze opravdový duševní gigant.

  Reagovat na komentář

  Prej patent.

  Porušte některej z patentů Apple a máte na krku plný letadlo právníků cobydup.
  Nevidím důvod proč by to měl Biden vetovat. Ať platěj jako každej jinej.

  Reagovat na komentář

  Hodinky !

  Tak v roce 1920 byl automobil taky jenom věc, co uměla člověk někam dovézt a nic víc. Dneska mají zabudované topení, klimatizaci, rádio, navigaci, asistenty řízení, nouzové volání, obytné vozy mají postel, sprchu, kuchyňku a pořád tomu říkáme auto, protože základní funkci to pořád má. A s hodinkami je to podobné, ať mají sebevíc funkcí, pořád Vám ukáží čas. Někdo si kupuje Ferrari, někdo Fábii a s hodinkami je to podobné.

  Reagovat na komentář

  Hodinky?

  Hodinky jsou něco jiného. Teda aspoň pro ty, co tomu rozumí a nezvlhnou z kdejaké „novinky“. To, že mnohým tyto malé diagnostické přístroje kombinované s PC, telefonem a kde čím vyhovují, je jiná věc. Já mám rád tzv. klasické hodinky jako Longines, Chopard, Omega nebo něco pro fajnšmekry jako Vacherone Constantine či Patek Philippe. Ale vedle nich jsou tzv. „chytré hodinky“ šit za babku.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení