Menu

Apple představil nová prémiová sluchátka: AirPods Pro 2 nemají moc inovací, ale stojí dardu

08.09.2022 07:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Apple představil nová prémiová sluchátka: AirPods Pro 2 nemají moc inovací, ale stojí dardu

Apple představil nová prémiová sluchátka: AirPods Pro 2 nemají moc inovací, ale stojí dardu | foto: Apple / AirPods Pro press kit

Kromě nových iPhonů 14 a zbrusu nových chytrých hodinek s přídomkem Ultra představil Apple taktéž přepracovaná bezdrátová sluchátka AirPods Pro. Mají však stejný design, obecně velmi málo viditelných inovací, ale opět pořádně mastnou cenovku.

Design a zpracování

Apple se rozhodl neměnit to, co funguje. Proto zanechal vzhled samotných špuntových sluchátek zcela beze změn a orientoval se pouze na krabičku. Ta dostala vlastní reproduktor, abyste ji mohli vyhledat přehráním tónu, a také místo pro uchycení poutka. Jinak je stále stejná, můžete ji nabíjet bezdrátově i přes originální MagSafe. Ještě maličkost – aby se výrobce zalíbil více zákazníkům, zavedl čtvrtou velikost silikonových nástavců XS (k dosavadním L, M a S).

Vylepšený prostorový zvuk a ANC

Mezi hlavní novinky AirPods Pro 2 patří vylepšený prostorový zvuk Spatial Audio, který je nově možné přizpůsobit každému uživateli zvlášť pomocí snímání hlavy v iOS 16. Dále oblíbené aktivní potlačení hluku (ANC) prošlo vítaným zlepšením. Podle Applu je 2× lepší než u minulé generace.

| Zdroj: Apple / YouTube kanál

Kromě dalších novinek mají AirPods Pro 2 inovovaný čipset Apple H2. Poslední významnou novinkou je lepší ovládání. Kromě haptického tlačítka na každém sluchátku nově přichází i dotykové ovládání. Letmým posunutím prstu po nožičce sluchátka můžete regulovat hlasitost, což předchozí generace neuměla.

Co se týče výdrže, také tu Apple více méně vylepšil. U nových prémiových AirPodů se chlubí výdrží 6 hodin se zapnutým noise cancellingem, ergo ANC. Když to vezmete dohromady s nabíjecí krabičkou, dostanete se na cca 30 hodin. Výdrž při přehrávání hudby bez ANC by mohla být 8 až 9 hodin, což zní velmi slušně.

Cena a dostupnost

Apple AirPods Pro 2. generace vstupují na trh prakticky za stejnou cenu, jako předchůdce v roce 2019. Novinka vyjde na 7290 Kč včetně daně, v prodeji bude od 23. září v jediné bílé barevné variantě. Předprodej startuje již tento pátek, 9. září.

Zdroj: Apple, PhoneArena

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení