Menu

Bezpečná domácnost

11.10.2017 17:05 | Josef Mika + Přidat komentář
Bezpečná domácnost

Bezpečná domácnost | foto: CHIP

V poslední době se na trhu objevují moderní modulární systémy inteligentního zabezpečení budov a bytů. Je z čeho vybírat a to i proto, že aktuálně přibyl další od společnosti Assa Abloy.

Pro téměř dvě pětiny českých domácností znamená nastupující trend chytrého bydlení především změny v zabezpečení domova. Alespoň to ukázal aktuální průzkum společnosti Assa Abloy. Do této původem švédské společnosti patří i tradiční český výrobce zámků FAB nebo firma Sherlock věnující se zabezpečovací technice.

Yale Smart Living

Nová řada produktů pro zabezpečení domácností Yale Smart Living zahrnuje bezpečností alarmy ovladatelné přes mobilní aplikaci, chytré zámky, digitální dveřní kukátka, IP kamery i sirény. Základem je ovládací jednotka Smart Hub. Tu můžete bezpečně ovládat přes internet pomocí aplikace Smart Home z mobilního telefonu nebo tabletu.

K ovládací jednotce se bezdrátově připojují další zařízení, ať už jde o pohybová čidla, kamery, klávesnice pro zadání bezpečnostních kódů, sirény nebo chytré zásuvky pro vzdálené ovládání světel a spotřebičů. S většinou příslušenství komunikuje ovládací jednotka na vyhrazené frekvenci 868 MHz s dosahem až 30 m, čidla s možností pořízení fotografií nebo videozáznamu poté pracují na frekvenci 2,4 GHz.

V základním balení výrobce dodává vedle ovládací jednotky a klávesnice také pohybové čidlo PIR a kontakt sledující otevření okna či dveří. Další příslušenství lze dokoupit. Instalace je snadná a průměrně šikovný majitel bytu ji zvládne sám. Je potřeba rozmístit jednotlivé prvky, nainstalovat aplikaci do mobilu, vyzkoušet komunikaci a případně optimalizovat systém.

yale-smart-living-4

Modulární systém můžete libovolně rozšiřovat: klávesnice, pohybová čidla, sirény, detektory kouře, chytré zásuvky...

Pohodlný zámek

Chytrý alarm Yale Smart Living doplňuje řada chytrých zámků FAB ENTR, které umožňují odemykání pomocí PINu, čipu, otisku prstů nebo prostřednictvím mobilního telefonu. Jejich výhodou je, že ji bez větších problémů nainstalujete do každých dveří vybavených klasickou FAB vložkou. Mobilní aplikace také nabízí správu klíčů, uživatelé tak mají možnost libovolně aktivovat či deaktivovat klíče nebo umožňovat jejich použití jen v určité časy a dny. Stejně tak mohou snadno získat informaci o aktuálním stavu (zamknuto/odemknuto) a výpis použití jednotlivých klíčů.

entr-2

Aplikace k chytrému zámku FAB ENTR nabízí správu klíčů.

K bezpečnosti slouží také širokoúhlé dveřní kukátko s LCD displejem. Vnější i vnitřní prostory pak pohlídá jedna z kvalitních IP kamer.

Základní sada Standard Alarm SR-1100i (zahrnuje interiérovou sirénu, 1x dveřní kontakt, 1x PIR čidlo, 1x dálkový ovladač), bude dostupná od 15.10.2017 za 6 700 Kč. Rozšířená sada Smartphone Alarm SR-3200i, která obsahuje Alarm Smart Hub, dva dveřní kontakty, PIR čidlo, PIR kameru a dálkový ovladač, bude stát 14 500 Kč.

Základní verze chytrého zámku FAB ENTR je již nyní dostupná za 11 870 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení