Menu
CHIP Speedtest

Aplikace pro Android budou bezpečnější

07.11.2019 12:13 | Pavel Trousil
Aplikace pro Android budou bezpečnější

Nová aliance App Defense Alliance vznikla s cílem chránit aplikační obchod Google Play před škodlivými aplikacemi. Mezi zakládající členy patří kromě Googlu i bezpečnostní společnost ESET.

Mezi členy aliance App Defense Alliance zatím patří Google, ESET, Lookout  a Zimperium. Společnost ESET alianci poskytne své detekční technologie a kapacity svých bezpečnostních expertů. ESET se také bude podílet na vyhledávání potenciálního malwaru v oficiálním obchodu Google Play.

Aliance rozšiřuje dosavadní partnerství mezi společnostmi ESET a Google. To již zahrnuje integraci Chronicle, divize Google Cloud, a bezpečnostní technologie ESET, které jsou součástí nástroje Google Chrome Cleanup, jenž upozorňuje uživatele internetového prohlížeče Chrome na potenciální hrozby.

ESET byl vybrán společností Google s ohledem na své schopnosti dlouhodobě odhalovat podvodné aplikace v obchodě Google Play stejně jako principy, které využívají kyberzločinci. ESET se podílel na odhalení unikátních typů bankovních trojanů, spywaru i ransomwaru. Mnoho z těchto hrozeb přitom přímo cílilo i na uživatele v České republice.

Díky tomuto partnerství budou výzkumné týmy společnosti ESET úzce zapojeny do analýzy všech aplikací a pomohou aktivně chránit uživatele obchodu Google Play. Mimo jiné se budou bezpečnostní experti společnosti ESET podílet na ověřovacím procesu, který zjišťuje, zda je aplikace škodlivá, potenciálně nechtěná či nežádoucí, ještě před jejím zveřejněním v obchodě Google Play. Téměř 40 % zaměstnanců společnosti ESET pracuje ve výzkumu a vývoji. Více informací o tom, jak ESET pomáhá chránit aplikační obchod Google Play, naleznete na webové stránce společnosti Google věnované App Defense Alliance.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení