Menu

Bikesharingová služba ofo startuje v Praze

22.09.2017 14:55 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Bikesharingová služba ofo startuje v Praze

Bikesharingová služba ofo startuje v Praze | foto: CHIP

Bikesharingová služba ofo vstoupila na český trh. Začne působit v Praze 7, kde bude pilotně nasazeno na 300 kol. Služba má podporu Městské části Praha 7 a zájem projevilo několik dalších městských částí. Do konce letošní cyklistické sezony bude v rámci testovacího provozu služba ofo zdarma. 

Na rozdíl od jiných poskytovatelů je ofo bezstanicová služba. To znamená, že pro fungování nepotřebuje ani stojany, ani kupříkladu městský mobiliář, k němuž je nutné některá kola přivazovat. Vše je integrováno v chytrém zámku přímo na kole. Pro odemčení kola je potřeba jen mobilní telefon.

Ukončení jízdy také nevyžaduje nalezení žádné specifické stanice pro umístění kola, stačí jej ponechat na kterémkoliv místě, kde neohrožuje provoz ani chodce. Kolo se při ukončení jízdy uzamkne a je k dispozici dalším zájemcům.

Vedle Prahy ofo službu spouští také v dalších třech evropských městech. Konkrétně se jedná o Miláno, Rotterdam a Moskvu. Mobilní aplikaci ofo si můžete stáhnout z App Store či Google Play. Je k dispozici zdarma a v češtině.

Společnost ofo byla založeno v roce 2014. Od té doby spojila přes 10 milionů kol s 200 miliony uživatelů po celém světě. Působí ve 180 městech ve 13 zemích. Vytváří 25 milionů transakcí denně a celkově poskytlo více než 4 miliardy jízd. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení