Menu
CHIP Speedtest

WhatsApp i Instagram se přejmenují

05.08.2019 15:47 | Pavel Trousil
WhatsApp i Instagram se přejmenují

Oblíbený messenger WhatsApp se nejspíše brzy přejmenuje, aby bylo jasné, kam patří – pod Facebook. A tak se bude jmenovat WhatsApp from Facebook, tedy WhatsApp od Facebooku. Podobně dopadne i Instagram.

Přejmenování aplikací přitom podle Facebooku nebude mít žádný vliv na jejich fungování, ale jde spíše o politický signál. Kritici Facebooku totiž často požadují oddělení těchto služeb a poukazují na velký vliv Facebooku a jeho zakladatele v on-line světě. Zkoumá se také, zda Facebook nezakoupil tyto dvě začínající firmy, aby tak vyloučil budoucí konkurenci.

Facebook převzal platformu Instagram v roce 2012 za zhruba 1 miliardu USD a chatovací službu WhatsApp o dva roky později za 22 miliard USD. Obě společnosti v rámci Facebooku fungovaly zpočátku poměrně nezávisle, ale v poslední době je má ředitel Facebooku Mark Zuckerberg pod stále větší kontrolou a chce je začlenit pod stejnou technologickou platformu. To by ztěžovalo jejich případné odloučení. Zakladatelé Instagramu a WhatsAppu už Facebook opustili.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení