Menu

Další krok Netflixu na herním trhu: streamovací gigant získal první vývojářské studio

05.10.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Další krok Netflixu na herním trhu: streamovací gigant získal první vývojářské studio

Další krok Netflixu na herním trhu: streamovací gigant získal první vývojářské studio | foto: Mateo Vrbs/Unsplash

Poté, co Netflix nedávno představil své první mobilní hry, následuje další krok: streamovací gigant si zajistil své první herní studio, které má pomoci etablovat Netflix na herním trhu.

Díky koupi vývojářského studia nabývají plány Netflixu na vstup do videoherní branže jasnějších obrysů. Součástí streamingového gigantu se stává společnost Night School Studio, která byla založena v roce 2014 a je známá především díky své úvodní hře Oxenfree. Obě firmy to oznámily minulé úterý, kupní cena nebyla zveřejněna. Píše se o tom na webu about.netflix.com v příspěvku "Expanding Our Games Team With the Acquisition of Night School Studio".

Netflix považuje videohry za slibnou oblast nad rámec své hlavní oblasti podnikání v branži streamovaného obsahu. Do čela této divize společnost v létě najala veterána v oboru, Mika Verdu, který dříve pracoval mimo jiné pro velké herní studio Electronic Arts.

Netflix podniká další krok do rozšíření v herní oblasti

strangerthings

Na Netflixu je řada titulů, které by se daly převést do nabídky videoher. | Zdroj: David Gomes/Pexels

Téma, kdy bude nabídka her na platformě Netflix spuštěna, nechal Ted Sarandos, jeden z výkonných ředitelů Netflixu, na pondělní konferenci minulý týden otevřené. Současně s oznámením o koupi Night School zástupci firmy uvedli, že se stále jedná o ranou fázi budoucích plánů.

Ve světě Netflixu existují tituly, jako například Stranger Things, které jsou vhodné pro převedení do podoby videoher. Od června se služba také snaží získat další příjmy prostřednictvím internetového obchodu s články, který cílí především na filmové fanoušky.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení