Menu

Digitální obsah patří na úložiště, ne do šuplíků

12.10.2017 17:20 | Milan Loucký + Přidat komentář
Digitální obsah patří na úložiště, ne do šuplíků

Digitální obsah patří na úložiště, ne do šuplíků | foto: CHIP

Nové úložiště My Cloud Home umožňuje ukládání digitálního obsahu na jednom místě, jeho sdílení a přístup k tomuto obsahu pomocí mobilní aplikace.

My Cloud Home je nové osobní úložiště firmy WD, které posiluje možnosti uživatelů, jak mít plnou kontrolu nad dosud velmi různě rozptýleným digitálním obsahem. Řešení My Cloud Home umožňuje uživatelům snadno sloučit do jednoho celku, na jednom centrálním místě, všechny fotografie, videa a další soubory ze všech chytrých telefonů, počítačů, USB disků, cloudových úložišť, ale i ze sociálních sítí. Uživatelé pak mohou pomocí internetového připojení prostřednictvím svých mobilních zařízení, jako jsou mobilní telefony, tablety či notebooky, k takto uloženým datům přistupovat, pracovat s nimi a sdílet tento digitální obsah s rodinou nebo přáteli.

Věřili byste tomu, že uživatelé mají průměrně svá data a soubory rozptýleny na 14 různých zařízeních? A že se stále potýkají s rostoucí, nesourodou sbírkou dat bez jednoduché možnosti k nim snadno přistupovat? Tyto famózní sbírky dat narostou do průměrné velikosti 4,5 TB na jednu rodinu (což je údaj za Spojené státy v roce 2017) a díky rostoucí oblibě aplikací, které jsou náročné na místo a paměť, jako jsou virtuální realita, formáty 4K, 8K a video 360 se očekává další nárůst objemu dat?

Úložiště My Cloud Home lze nastavit na automatické a kontinuální kopírování dat z chytrých telefonů a dalších zařízení osobní výpočetní techniky. Přes USB rozhraní mohou být rychle importovány složky a soubory z USB flash disků, externích disků a paměťových karet (přes USB adapter). Navíc se může uživatel připojit ke svým účtům na sociálních sítích a vzdálených cloudových úložištích a přenést obsah například ze služby Dropbox, Box, Google Drive a Facebook. Na disk lze uložit video, filmy nebo záznamy televizních pořadů a lze je přehrávat na chytrých televizích nebo multimediálních přehrávačích díky aplikaci Plex. Obsah úložiště lze přehrát i na chytrých telefonech nebo tabletech díky aplikaci My Cloud Home app.

Od nastavení přes běžné denní používání. Je to mobilní telefon, pomocí kterého lze snadno ovládat My Cloud Home. Pomocí aplikace My Cloud Home mobile app uživatelé snadno přes internetové připojení uložená data sdílejí, přistupují k nim a přehrávají obsah odkudkoli na světě. Mobilní aplikace My Cloud Home mobile app také umožňuje přidávat další služby, uživatele či kontrolovat aktualizace systému.

Navíc pro opravdové kreativce, kteří potřebují více kapacity pro uložení své digitální knihovny, je v nabídce řešení se dvěma disky. My Cloud Home Duo nabízí všechny funkcionality jednodiskového provedení, navíc pak nabízí možnost nastavení režimu RAID 1 (Mirroring), který automaticky duplikuje obsah disku na disk druhý pro klidné spaní s vědomím zálohy dat.

Na produkty My Cloud Home a My Cloud Home Duo je poskytována tříletá záruka a pro jejich používání nejsou zapotřebí žádné další poplatky. K dostání jsou v kapacitách od 2 TB do 8 TB s cenou od 179 eur (2TB verze) a končící na 369 eurech (8 TB). Dvoudiskové úložiště My Cloud Home Duo v kapacitách od 4 TB do 12 TB začíná na 369 eurech (4 TB) a končí na 779 eurech (16 TB).

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení