Menu

Dlouho očekávaná funkce: Chrome nabídne jednoduchou a užitečnou novinku

06.10.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Dlouho očekávaná funkce: Chrome nabídne jednoduchou a užitečnou novinku

Dlouho očekávaná funkce: Chrome nabídne jednoduchou a užitečnou novinku | foto: Google Chrome

Uživatelé prohlížeče Chrome, kteří pracují s několika okny a mají v nich několik otevřených karet, se v nich mohou snadno ztratit. Google nyní svůj prohlížeč rozšířil o jednoduchou funkci, která by v budoucnu měla orientaci v prohlížeči významně usnadnit.

Jak ukazují zářijová čísla, Chrome si neustále drží svou pevnou pozici v oblasti desktopových prohlížečů. Podle aktuálních údajů je to bezmála 70% tržní podíl s velkým náskokem před druhým Edge (9 %). Podobně jako konkurence, i Google neustále pracuje na zlepšování svého browseru, a tedy i na přidávání nových funkcí. V aktuální verzi Chrome 87 Canary se objevila jedna šikovná novinka.

Canary podobně jako beta verze Chromu běží paralelně s existující instalací prohlížeče. Lze si tak vyzkoušet nové funkce ještě před tím, než budou obsaženy v plné verzi browseru.

Nejnovější funkce v prohlížeči Chrome Canary: snadné přejmenování okna

chromewindowsnaming

Experimentální verze Chrome Canary ukazuje, jak by v budoucnu mohlo být možné pojmenovat jednotlivá otevřená okna browseru jednoduše podle svého. Zdroj: WinAero

Jednou z žádaných funkcí, která je ale přitom velmi jednoduchá, je přejmenování oken Chromu. Pokud pracujete s několika okny a v nich máte otevřeno několik karet, rychle můžete o jejich obsahu ztratit přehled. Pokud pro jejich přepínání použijete klávesovou zkratku [Alt]+[Tab], zobrazují se jednotlivá otevřená okna, ale v popisu se zobrazí pouze aktivní stránka.

Ve Chrome Canary v 87.0.4276.0 je obsažena funkce, pomocí které to jde změnit. Funkce se nastavuje pomocí příznaku chrome://flags/#window-naming, kde se povolí v rozbalovací nabídce u položky názvem "Windows Naming".

K vlastnímu pojmenování oken pak stačí kliknout pravým tlačítkem myši na horní pruh okna prohlížeče (ne na záložky karet) a z rozbalovací nabídky zvolit položku "Name window...". V zobrazeném dialogovém okně "Set Window Name" si zvolíte požadovaný název aktuálního okna prohlížeče Chrome. Tento postup pak můžete opakovat pro všechna otevřená okna Chrome, která si chcete pojmenovat. Vlastní jména oken pak budou viditelná i v náhledech, které se zobrazí při přepínání pomocí klávesové zkratky [Alt]+[Tab].

Pokud chcete experimentovat: Chrome Canary

chrome-logo

Google Chrome Canary 87.0

CHIP hodnotí Dobrý

Silně experimentální a nestabilní: Díky „Canary Build“ od Google Chrome v 64bitové verzi si můžete vyzkoušet nejnovější funkce prohlížeče.

Stáhněte si

 

mohlo by vás také zajímat: rozšíření pro youtube zdarma – aplikace, která oblíbenou video platformu ještě rozšíří

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení