Menu

Dobrá zpráva pro uživatele Xiaomi: první smartphony získávají čtyři roky bezpečnostních aktualizací

14.09.2021 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Dobrá zpráva pro uživatele Xiaomi: první smartphony získávají čtyři roky bezpečnostních aktualizací

Dobrá zpráva pro uživatele Xiaomi: první smartphony získávají čtyři roky bezpečnostních aktualizací | foto: Đức Trịnh/Unsplash

Výrobce oznámil, že pro nadcházející modely Xiaomi 11T nabídne celé čtyři roky bezpečnostních aktualizací. Společnost se tak připojuje ke konkurenci, jako například Apple nebo Samsungu, nabízejících také delší podporu.

Čtyři roky bezpečnostních aktualizací by se v blízké budoucnosti mohly stát normou pro vlajkové modely se systémem Android. A nyní konečně i pro Xiaomi. Počínaje novou řadou Xiaomi 11T nyní čínská značka oznámila, že pro své smartphony zavádí garanci aktualizací. Zmiňuje to například server AndroidAuthority ve svém příspěvku s názvem "Xiaomi commits to extended Android updates, but there's a catch".

Ačkoliv to zatím nebylo oznámeno oficiálně, řada Xiaomi 11T obdrží tři hlavní aktualizace systému Android, a to až do verze 14 (včetně). Kromě toho budou ještě rok nabízeny bezpečnostní záplaty. Xiaomi prozatím nepotvrdilo, jak často. Konkrétní detaily se snad dozvíme už brzy, Xiaomi uvede řadu 11T už 15. září.

Xiaomi: delší lhůty pro aktualizace dalších verzí smartphonů?

xiaomiupdates

Bude Xiaomi nabízet delší interval bezpečnostních aktualizací i pro další smartphony? | Zdroj: Mateusz Tworuszka/Unsplash

Informace o prodloužené podpoře aktualizací je sice skvělá zpráva pro zájemce o připravovaný model Xiaomi 11T, ale společnost zatím nepotvrdila, zda se prodloužené podpory dočkají i starší, nebo stávající zařízení. Výrobce nicméně ubezpečuje, že "vyhodnotí možnost zavedení pokročilého systému Android a bezpečnostních aktualizací i do dalších zařízení Xiaomi."

Nově jako dvojka mezi celosvětovými výrobci chytrých telefonů Xiaomi následuje příklad společností Samsung a Google, a nabídne delší intervaly aktualizací a bezpečnostní podpory i pro svá zařízení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení