Menu
CHIP Speedtest

EasyJet přišel o data svých klientů

20.05.2020 15:02 | Pavel Trousil + Přidat komentář
EasyJet přišel o data svých klientů

EasyJet přišel o data svých klientů | foto: CHIP

Došlo k masivnímu úniku dat z letecké společnosti EasyJet. Ukradeny jí byly e-mailové adresy a data o cestách 9 milionů zákazníků a podrobnosti o kreditních kartách 2 208 zákazníků.

Podle Daniel Šafáře, Country Managera v bezpečnostní společnosti Check Point, bylo ukradeno obrovské množství osobních dat, které útočníci mohou použít ke krádežím identity a dalším podvodům. Hackeři budou pravděpodobně s ukradenými daty obchodovat a budou se snažit pomocí cílených phishingových útoků vymámit ze zákazníků další cenné informace.

Uvedl také, že pro hackery je to jenom hra čísel. Mohou jednoduše poslat desítky tisíc e-mailů a i když se povede podvést třeba jen malé procento zákazníků, stále se bude jednat o velmi výnosnou akci. Zákazníci by nyní měli být velmi obezřetní a dávat si pozor na jakékoli e-maily nebo telefonní hovory, které souvisí s krádeží. I když vše bude vypadat věrohodně, neměli by poskytovat žádné další osobní informace. Je potřeba si také dávat pozor na případné podezřelé transakce s kreditní kartou. V uplynulých týdnech jsme viděli prudký nárůst phishingových útoků souvisejících nějak s koronavirovou pandemií.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.