Menu

Elon Musk odhaluje další produktový trhák od Tesly a není to auto

28.10.2020 08:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Elon Musk odhaluje další produktový trhák od Tesly a není to auto

Elon Musk odhaluje další produktový trhák od Tesly a není to auto | foto: Foter.com/Prayitno

Elon Musk hovořil s investory o budoucích produktových řadách společnosti Tesla. V průběhu konferenčního hovoru generální ředitel překvapivě oznámil, že podle jeho názoru produktem budoucnosti nebude automobil.

Tesla má za sebou velmi úspěšné třetí čtvrtletí roku 2020, ve kterém dosáhla čistého zisku 331 milionů USD. V průběhu konferenčního hovoru s investory o výsledcích třetího kvartálu 2020 byl Elon Musk požádán o názor, v čem věří, že bude založen úspěch firmy do budoucna. Jeho odpověď byla na první pohled pro mnohé překvapivá.

Jak uvedl server Electrek, nebude to automobil, ale solární střecha. Musk v té souvislosti odvětil otázkou, jaké produkty by v příštích dekádách mohly zlepšit život. Podle jeho názoru patří budoucnost "hezkým střechám, vytvářejícím energii a zároveň stabilním a odolným", které budeme vídat v našich bezprostředních sousedstvích. Z toho důvodu vidí solární střechy jako jasný produktový hit. To by se mělo projevit už v příštím roce, dodává Musk.

Tesla: solární střechy by se měly stát produktem budoucnosti

teslasolar1

Výrobce se chce v příštích několika měsících více soustředit na solární střechy, které by měly tvořit hlavní produktovou linii. Zdroj: Tesla

Mimochodem, nápad není úplně nový. Tesla už v některých zemích solární střechy nabízí. Lze tedy předpokládat, že Musk bude spolu se svými společnostmi další aktivity v oblasti solárních střešních krytin i nadále rozšiřovat. Tomu také odpovídá skutečnost, že podle studií Electreku Tesla velmi cíleně hledala nové zaměstnance se zkušenostmi právě v oblasti solárních střech. Výrobce také nedávno změnil typ podkladové vrstvy, která se používá pro konstrukci solárních střech, a snížil cenu produktu.

Nyní je samozřejmě obtížné předpovědět, zda se Tesle intenzivnější zaměření na segment solárních střech vyplatí. Solární panely do portfolia výrobce rozhodně zapadají: elektrická energie je pro Teslu ústředním tématem a solární střechy nabízejí zákazníkům inteligentní energetické řešení, které je zároveň šetrné k životnímu prostředí. Zda ale do rozjetého vlaku nastoupí i spotřebitelé, to se teprve uvidí. Podle Muska už příští rok.

mohlo by vás také zajímat: elon musk slibuje – nová tesla by měla být za nižší cenu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Děkuji

  Děkuji Martinovi za upřesňující informace. Dohledat některé informace by žurnalisty příliš obtěžovalo. Hlavně že mají článek a hned vedle reklamu na trenýrky.

  Reagovat na komentář

  Prosím uvádějte přesné fakta

  Solární střechy nedělá Tesla, ale Solarcity, kterou vlastní Elonův bratranec. Ano Elon zainvestoval Solarcity. Nápad rozhodně není nový protože společnost existuje od roku 2006. Článek podle mě vyznívá jakoby najednou Elon dostal nápad dělat solární střechy. ;)

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení