Menu

Fotosoutěž Nikonu

07.07.2015 09:02 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Fotosoutěž Nikonu

Fotosoutěž Nikonu | foto: CHIP

Společnost NIKON pořádá i letos fotografickou soutěž s charitativním posláním „NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost“. Zúčastnit se můžete i vy a můžete vyhrát poukaz na nákup techniky Nikon v hodnotě 10 000 Kč.

Projekt Nikon kalendáře vznikl v roce 2009 a díky oblíbenosti, které se těší mezi fotografy, se letos dostává již do 7. ročníku. Je určen všem milovníkům fotografování s technikou Nikon, kteří rádi soutěží a touží po prezentaci svých fotografií v kalendáři nebo na výstavě.

Téma letošního ročníku soutěže „NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost“ nese název „Představivost vládne světu“. Projekt dává příležitost jak amatérským fotografům, tak i profesionálům. Své fotografie mohou zájemci do soutěže posílat prostřednictvím internetové stránky www.nikon-kalendar.cz, kde naleznou nejen galerii, ale také informace o soutěži a její pravidla. Fotografie je možné vkládat na web až do 31. 8. 2015 do 23.59 hod. Po ukončení vkládání fotografií do soutěže začíná dne 1. 9. 2015 tipovací soutěž v galerii všech přihlášených fotografií. Úkolem tipujících je odhadnout, které fotografie vybere odborná porota pro NIKON KALENDÁŘ 2016. Podrobná pravidla tipovací soutěže naleznete na www.nikon-kalendar.cz/pravidla. Výherce tipovací soutěže získá od společnosti NIKON poukaz na nákup techniky Nikon v hodnotě 10 000 Kč.

Celkem 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou v čele s panem Stanislavem Pokorným, fotografem a předsedou Asociace profesionálních fotografů České republiky, bude veřejnosti představeno během slavnostního vyhlášení výsledků dne 11. listopadu 2015 v hotelu Holiday Inn v Praze. Začátkem roku 2016 pak bude zahájena výstava těchto fotografií v Nikon Photo Gallery v Praze na Malé Straně. Dvanáct vítězných fotografií bude zdobit stránky sedmého vydání prestižního NIKON KALENDÁŘE 2016, který bude opět vyroben v limitované sérii 111 ks a bude neprodejný. Autor jediné vítězné fotografie, kterou zvolí odborná porota, obdrží od společnosti NIKON poukaz na odběr zboží Nikon v hodnotě 50 000 Kč.

Sedmé vydání kalendáře pokřtí pan inženýr Jiří Procházka, ředitel Domova pro zrakově postižené Palata, na slavnostním večeru dne 11. listopadu 2015 v hotelu Holiday Inn v Praze. Výtěžek z dražby kalendáře věnuje NIKON Domovu pro zrakově postižené Palata na úhradu nákladů spojených s obnovou orientačního systému pro slabozraké a nevidomé v prostorách zařízení.

Výtěžek z loňské dražby fotografií na slavnostním večeru a dobrovolný příspěvek 10 000 Kč od společnosti Nikon přinesl finanční dar ve výši 336 500 Kč Nadačnímu fondu Kapka naděje na úhradu nákladů spojených s poskytováním služeb psychologa na oddělení dětské hematologie a onkologie a transplantační jednotky kostní dřeně v pražském Motole.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení