Menu

Google končí s virtuální realitou: americký gigant půjde jiným směrem

07.10.2020 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google končí s virtuální realitou: americký gigant půjde jiným směrem

Google končí s virtuální realitou: americký gigant půjde jiným směrem | foto: arvr.google.com/daydream/

Celé to začalo před čtyřmi lety, ale s nástupem Androidu 11 celý projekt náhle končí. Google zastavil práce na projektu "Daydream".

Na začátku roku 2016 Google představil projekt virtuální reality Daydream. Jeho motivací byla pravděpodobně skutečnost, že na vhodných produktech pro VR pracovala i konkurence, například Sony, HTC, Facebook a další. Výsledkem bylo, že Google uvedl na trh své vlastní VR brýle.

Produktová řada se ale nikdy nesetkala s velkým ohlasem. Proto Google už v minulém roce prodej brýlí zastavil a ve stejný okamžik také celý projekt ukončil. A jak nyní oznámil i ve svém blogovém příspěvku, ukončuje také softwarovou podporu projektu virtuální reality v Androidu 11.

V Androidu 11 Google končí s podporou platformy Daydream

Spolu s rošířením Androidu 11, které oficiálně začalo minulý měsíc, končí také podpora technologie Daydream. Uživatelé, kteří si už nainstalovali novou verzi softwaru, už nebudou moci aplikaci Daydream VR používat anebo bude omezen její rozsah. Ani do budoucna už aplikace neobdrží žádné aktualizace.

Mnoho aplikací třetích stran ale Google chce na platformě Play ponechat. Náhlavní souprava a VR ovladač by měly fungovat i nadále a nabízet zážitek z virtuální reality jako doposud. Prodej zařízení byl však ukončen.

Google sází na jiné technologie: namísto virtuální reality to bude rozšířená realita

googledaydream2

Vypadá to, že koncept rozšířené reality se z dlouhodobého hlediska osvědčil. | Zdroj: Blog.Google

Namísto pokračování už dříve neúspěšného konceptu virtuální reality se Google už nějakou dobu věnuje jiné technologii. V rozšířené realitě jsou na rozdíl od vytváření zcela virtuálního prostředí prvky virtuální reality vkládány do reálného prostředí.

Google už tento koncept používá v oblíbených aplikacích, ke kterým patří například Google Maps. Mapová služba už nějaký čas například podporuje živá zobrazení při navigaci při chůzi. Šipky a vzdálenosti ukazují přes objektiv fotoaparátu kam jít nebo kdy odbočit správným směrem.

mohlo by vás také zajímat: pozor na ztrátu dat – uživatele Google Disku čeká změna

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení