Menu

Google ukončuje jeden ze svých projektů: ovládání bankovních účtů přes Google Pay prozatím nebude

12.10.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google ukončuje jeden ze svých projektů: ovládání bankovních účtů přes Google Pay prozatím nebude

Google ukončuje jeden ze svých projektů: ovládání bankovních účtů přes Google Pay prozatím nebude | foto: Matthew Kwong/Unsplash

Google chtěl letos spustit nový projekt v oblasti financí. Kvůli několika neúspěšným krokům ale ovládání bankovních účtů prostřednictvím Google Pay firma nakonec nabízet nebude. Tento plán Google zveřejnil teprve v roce 2020.

Cílem projektu Plex bylo umožnit uživatelům přistupovat prostřednictvím Google Pay k bankovním účtům u různých poskytovatelů bankovních služeb. Jeho prostřednictvím také mělo být možné provádět bankovní transakce. Momentálně ale byl tento projekt společností Google pozastaven. Píše o tom The Verge s odkazem na Wall Street Journal ve svém příspěvku "Google halts plans for Google Pay-based banking service". Internetový gigant údajně zrušil plánované kroky dalšího vývoje z důvodu nedodržení řady termínů. Kromě toho firmu údajně opustil jeden z klíčových manažerů.

Přesto Google chce s bankami spolupracovat i nadále

googlepay

Plán Googlu na propojení bankovních účtů s Google Pay je prozatím odložen. | Zdroj: Mika Baumeister/Unsplash

Původním plánem společnosti Google bylo spolupracovat s mnoha velkými finančními institucemi a nekonkurovat jim. Společnost chtěla původně uzavřít partnerství se společnostmi Citi a SEFCU.

Internetová společnost v dopise serveru The Verge uvedla, že se v současné době chce zaměřit na poskytování digitálních funkcionalit bankám a dalším poskytovatelům finančních služeb, a nikoli na to, aby tyto služby nabízela sama. Je také možné, že navzdory zrušení budou některé aplikace z projektu Plex v budoucnu použitelné i pro Google Pay.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení