Menu

Hardware

Aktuální situace na trhu je pro zájemce o grafické karty vcelku nevybíravá: celosvětová inflace vystřelila ceny nových karet na vysoké desítky tisíc korun. Něco se ale děje v Číně, co s cenami příjemně pohnulo.

Zatímco klasické hodinky jsou na trhu již stovky let, chytré hodinky se do společnosti zatím teprve etablují. A nutno říct, že velmi dobře. Už dávno to ale není jen záležitost mužů, a to jen těch progresivních. Jaké jsou nejlepší chytré hodinky pro ženy?

Z technického hlediska je 3D tiskárna Prusa SL1S SPEED něčím výjimečná: na rozdíl od běžných 3D tiskáren, které tisknou 3D objekty extrudováním roztaveného plastu (FDM), Prusa SL1S využívá stereolitografii.

Zákaznická podpora HP upozorňuje na bezpečnostní mezery ve firmwaru různých modelů tiskáren. Jejich zneužití útočníkům umožňuje infiltraci škodlivého kódu. Týká se to jak inkoustových, tak i laserových modelů.

Minulý pátek vešla do prodeje bezdrátová sluchátka AirPods Pro 2. generace a také chytré hodinky Apple Watch Ultra. Ty mají jít proti výrobcům jako Garmin a nabízí ultimátní outdoorový zážitek. Kolik toho ale vydrží v drsném testu odolnosti?

Jen máloco je tak nepříjemné, jako když mobilnímu zařízení v půli dlouhé cesty vlakem dojde šťáva, tedy jinými slovy, když se mu vybije akumulátor. Společnost Xiaomi si možná myslela totéž a do svého Padu 5 zabudovala typ s obrovskou kapacitou 8720 mAh, čímž se z přístroje stal doslova maratonský běžec.

Oblíbený youtuber JerryRigEverything si ve svém smartphonovém očistci, kterému říká test odolnosti, vzal na paškál první z nových jablíček – iPhone 14 v černém provedení. Kolik toho nejnovější produkt amerického Applu vydržel?

Bez elektřiny už se téměř neobejdeme. Napájecí stanice dodává energii důležitým koncovým zařízením i v místech bez přístupu k elektrické síti. Chcete-li ji nabít, připojte ji buď k zásuvce, nebo přímo k solárnímu panelu.

Svět smartphonů se už pěkně dlouho dělí na Apple – a vše ostatní. Častokrát se zapomíná, že je to právě Apple, který přináší ty největší inovace a androidová konkurence je nezřídkakdy kopíruje. A stane se to asi i nyní, v případě iPhonu 14 Pro.

Americká společnost Nvidia, která se zasvětila vývoji a výrobě těch nejlepších grafických karet na trhu, opět představila celosvětovému publiku své nejnovější kousky. K překvapení všech však ceny hodně poskočily – přitom do budoucna se má ještě zdražovat.

Herní konzole PlayStation 5 letos v listopadu oslaví druhé narozeniny. Situace kolem konzole se moc nezměnila – stále jde o nedostatkové zboží. Na příští rok jsou však v plánu hned dva nové modely, které nabídku pořádně rozředí.

Existují tiskárny malé, určené především pro provoz v domácnosti nebo menší kanceláři a tiskárny velké, používané převážně ve firemním prostředí. A potom je zde OKI C650dn, která nabízí rychlost a odolnost chodbových zařízení ve velikosti domácí tiskárny.

Apple letos poprvé použil přídomek Ultra pro své zařízení – outdoorové hodinky Apple Watch Ultra. Spekuluje se, že příští rok dorazí iPhone 15 Ultra, dosud ten nejlepší iPhone na trhu s taktéž pořádnou cenovkou. Kdy vyjde iPhone 15 Ultra a jaká bude jeho cena?

Předminulý týden představený iPhone 14 bude jistě příštích několik měsíců – minimálně do Vánoc – velkým tématem. Zaslouží si ale vaši pozornost? Přinášíme vám seznam důvodů, proč byste si jej rozhodně neměli kupovat a raději se poohlédnout po konkurenci, případně počkat na iPhone 15.

Nový Alder Lake Swiftu 5 doslova sluší, malé a lehké kovové tělo ze slitiny hořčíku a hliníku nabízí kombinaci vysokého výkonu i dlouhé výdrže na baterii, vynikající klávesnici, dotykový displej a šasi, které se neomezuje pouze na porty typu USB-C.

PlayStation 5 patří k nejoblíbenějším herním konzolím v roce 2022. Víte ale, že s nejnovějším PlayStationem nemusíte jenom hrát hry? Nabízí celou řadu další aktivit pro zábavu. Nevěříte?

Když si kupujete nový iPhone, chcete, aby vám dlouho vydržel – jde přece o nákladnou věc. A iPhony skutečně často vydrží v oběhu dlouho, občas se ale přihlásí o výměnu baterie. Kolik stojí tento servisní zákrok u modelů iPhone 14?

Značku Nomad počítám k těm dražším a zároveň i lepším z oblasti příslušenství ke smartphonům, tabletům, chytrým hodinkám a dalšímu hardwaru. Dostaly se mi do rukou tři méně známé produkty, které Nomad prodává jako příslušenství k Apple AirTagu.

Sport a životní styl je velkým tématem v roce 2022. Každý by chtěl zařízení, které mu spočítá kroky, změří srdeční tep nebo hladinu kyslíku v krvi. Chytré hodinky jsou ale zbytečně drahé. Proto se pojďme podívat na nejlepší fitness náramky na trhu!

Stejně jako se uživatelé operačních systémů Windows a macOS, případně Android a iOS, přou o to, který je nejlepší, přou se i hráči na herních konzolích. Je nejlepší PlayStation, Xbox nebo třeba Nintendo Switch?

<< <   1 2 3 ...   >>

Již loňský model televizoru TCL 65C825 patřil k nejlepším zařízením v poměru mezi kvalitou obrazu a zvuku, výbavou a cenou. Letošní verze TCL…

Headset JBL Quantum 810 jsou dokonalá herní sluchátka. Líbil se nám herní, ale přesto decentní design, extrémní pohodlí a skvělý zvuk včetně…

Nová generace QLED panelů se Samsungu opravdu povedla, kombinace Mini LED podsvícení a nového QLED panelu dává špičkový obraz, který…
Komerční sdělení