Menu

Hardware

Novinka Samsungu bude s největší pravděpodobností představena v srpnu. Na internetu se nyní objevily první rendery nového smartphonu jihokorejského výrobce.

Společnost Google představila své první vlastní chytré hodinky Pixel Watch. Mají mít funkce, které známe už z modelů fitness hodinek Fitbit.

Správná zařízení mohou proměnit každou domácnost ve smart home. Nestojí to ani žádné horentní částky za kompletní vybavení, ale můžete si jednotlivé místnosti vybavit produkty, které vám zpříjemní bydlení a usnadní ovládání spotřebičů.

Ještě předtím, než zavládly mobilnímu přehrávání hudby telefony, byly tu speciální MP3 a MP4 přehrávače. Králem tohoto segmentu byl Apple a jeho produktová řada iPod. Do dnešních dní přežil pouze 4″ iPod Touch – a i ten teď Apple oficiálně pohřbívá.

Ve světě technologií stále hoří polovodičová krize. Podle expertů z oboru rozhodně nesměřuje ke svému konci, ba naopak. Problémy se kupí a výrobce konzolí a grafických karet čekají ještě krušné časy. Kdy se trh vrátí do normálu?

Obrovský nepoměr nákladů na efektivní vedení boje na Ukrajině můžeme sledovat prakticky online. Na jedné straně těžká technika a armáda, která vsází na početní převahu. Na straně druhé agilně přemýšlející obránci využívající zcela běžně dostupné a nepříliš drahé technologie, které najdeme v každé elektroprodejně.

Jedna z nejikoničtějších značek v informatice a moderních technologiích, Apple, už nevyrábí jen počítače a mobily. Dávno fušuje i do softwaru a předplacených služeb. Co byste ale o tomto americkém výrobci měli vědět?

Oblíbený výrobce chytrých hodinek musel před několika týdny stáhnout z trhu řadu svých produktů. Důvodem bylo přehřívání akumulátorů, což u mnoha uživatelů vedlo až k popáleninám. Podle nejnovějších informací to vypadá, že postižených hodinek Fitbit může být mnohem více.

Ovladač pro herní konzoli PlayStation 5 získá zajímavou inovaci. Firmware DualSense nyní lze aktualizovat také prostřednictvím počítače. Jak přesně to funguje.

Příznivci iPhonů by do budoucna mohli přejít na služby předplatného, který by mohl být variantou jednorázových nákupů. Nasvědčují tomu informační úniky o budoucích plánech výrobce.

Modely smartphonů Samsung Galaxy S22 se od svého uvedení na trh opakovaně potýkaly s problémy. Jeden z nich se týká propojení GPS s aplikacemi, jako například Mapami Google. Výrobce nyní oznámil brzkou opravu.

Než se začne prodávat PS5 Pro, to ještě pravděpodobně uplyne mnoho měsíců. Podle prvních informací se ale hráčům vyplatí počkat. Nové vydání oblíbené herní konzole má nabídnout oproti standardní verzi dvojnásobný výkon.

Chytré hodinky Amazfit GTR 3 Pro nabízí za přijatelnou cenu řadu zajímavých funkcí. Z hlediska kvality displeje, výbavy, ovládání a výdrže na baterii jsme byli spokojeni, ale pokud jde o sportovní funkce a přesnost, vidíme potenciál ke zlepšení. 

Elegantní smartphone je sice „levnější“ variantou nedávno uvedeného modelu Nova 9, ale v řadě ohledů se od něj liší. Má větší displej, vyšší rozlišení a velmi rychlé nabíjení.

Samsung přehodnocuje své portfolio televizorů a poprvé po dlouhé době představuje obrazovku, která nemá technologii QLED ani LCD.

Společnost Sony provedla tajnou změnu u konzole PlayStation 5. Na základě kritiky hráčů vylepšila nové verze ovladačů DualSense. Chce tak odstranit některé nepříjemnosti.

Nová generace iPhonu 14, která by měla být uvedena letos na podzim, může být pro fanoušky Applu velkým zklamáním. Podle informací zasvěcených lidí z oboru výrobce u levnějších modelů pravděpodobně nepoužije nejnovější čipy.

Výrobce procesorů chce přesunout část své výroby do Evropy. Očekává se, že s tím budou souviset investice v řádu desítek miliard EUR.

Realme už nelze považovat jen za výrobce levných telefonů, s úspěchem atakuje vyšší střední třídu a stejně jako v minulosti se některými parametry cenově dostupných modelů vyrovná vlajkovým modelům konkurence. 

Mnoho uživatelů grafických karet by se v současné době mělo mít na pozoru před nebezpečným malwarem, který se skrývá v údajných ovladačích. Riziko představují hlavně drivery, určené pro grafické karty Nvidia.

<< <   1 2 3 ...   >>

Po roce uvádí Realme na trh novou “číselnou” řadu smartphonů s označením Realme 9. V jejím rámci budou k dostání dva modely, které…

V nejvyšší řadě smartphonů Samsung Galaxy jsou tři modely. Nejmenším z nich je Galaxy S22 s kompaktními rozměry, ovšem displej, výkon a funkce…

Xiaomi 12 patří mezi nejlepší smartphony na trhu a během testu nás zaujal výkonem, kvalitním displejem, fotoaparátem a skvělými reproduktory. V…
Komerční sdělení