Menu

Hardware

V dodavatelských řetězcích se pravděpodobně už nevyskytují žádné větší problémy. Výroba většinou běží pravidelně a bez výpadků.

Jihokorejský gigant Samsung měl včera velký den. Během své tradiční letní konference Unpacked, která dříve patřila telefonům řady Note, představil již čtvrtou generaci svých skládacích telefonů, a nouze nebyla ani o příslušenství. Kolik novinky stojí?

Samsung dnes odtajnil novou generaci ohebných telefonů Fold 4 a Flip 4, představil nové chytré hodinky Watch 5 a Watch 5 Pro a také zajímavá TWS sluchátka Buds2 Pro.

Čínští výrobci to mají v Evropě většinou hodně jednoduché. Nastaví sympatickou cenu, nabízí dobrý poměr ceny a výkonu a úspěch je na světě. Někdy je ale potká nepříjemný osud, jako nyní OnePlus a Oppo.

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12. generací procesoů Intel Alder Lake a na český trh přichází s cenově zajímavou konfigurací.

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže nahradit, a navíc poslouží i pro nabíjení připojeného notebooku.

Už jste se někdy zaposlouchali při tom, když jste nabíjeli váš smartphone a všimnuli si, že ticho protíná slabé pískání a tikání? S největší pravděpodobností není problém ve vašich uších, ale vysokofrekvenční zvuk nabíječka skutečně vyluzuje. Jak je to možné?

Výrobce Apple souhlasil s vyplacením celkové částky 50 milionů USD zákazníkům, kteří byli dotčeni ve sporu o vadné součástky ve svých MacBoocích. Konkrétně jde o klávesnice.

Již od ledna slýcháme o tom, že letošní generaci iPhonů s pořadovým číslem 14 potká rapidní zdražení, v průměru cca o 100 dolarů (asi 2400 korun bez daně). Jenomže výrobce z kalifornského Cupertina chystá i celkem překvapivý cenový skok u chytrých hodinek.

Jakou používáte nabíječku? K řadě telefonů je dnes výrobci už ani nedodávají přímo v balení, nejjednodušší je tak zajít do obchodu a koupit si nějakou třetí strany. Na co byste si ale měli dát pozor při výběru neoriginální nabíječky?

Držáky na smartphony s integrovanými powerbankami zajistí, že ani v průběhu delšího výletu se akumulátor zařízení nevybije. Podíváme se na tři zajímavé modely.

Trh s grafickými kartami a procesory v poslední době spíše stagnoval – výrobci neměli co prodávat a zákazníci tedy co kupovat. V příštích měsících by se již dostupnost nových komponent měla zlepšit. Zvedne se s tím ale i cena na pultech obchodů.

Výrobci spotřební elektroniky, hlavně telefonů a hodinek, objevili před časem nový trend – vodotěsnost. Málokdo ale ví, že certifikace IP, kterou se výrobce vašeho přístroje chlubí, neznamená prakticky nic.

Výrobce informoval před rizikem bezpečnostních chyb, které se týkají více než 70 modelů notebooků. Pro řešení už jsou k dispozici záplaty. Uživatelům Lenovo doporučuje, aby příslušnou aktualizaci instalovali co nejrychleji.

Apple na poslední konferenci WWDC v červnu tohoto roku představil kromě softwarových novinek i zbrusu nový redesignovaný MacBook Air s čipem Apple Silicon M2. Ten minulý týden konečně vstoupil do prodeje. Kusů je ale tak málo, že Apple skokově posouvá předobjednávky.

Společnost Nothing po letech čekání konečně uvedla svůj první smartphone – Phone (1). Očekávaní jsou velká, premiéra přesto nedopadla dobře. Telefonů je žalostně málo, nedostalo se dokonce ani na některé novináře.

Na českém trhu se občas objeví zboží – povětšinou z Číny – které možná prošlo regulačními tabulkami, v pořádku ale rozhodně není. Může být poruchové, nebo mít závadné složení. Týká se to také hračky ve tvaru žluté pily G21. 

Na podzim Apple představí novou řadu iPhone 14. Podle renomovaného analytika budou nové smartphony výrazně dražší než předchozí generace.

Pokud vám program pro ověření kompatibility vašeho počítače se systémem Windows 11 WhyNotWin11 oznámí, že TPM chybí nebo je deaktivován, vůbec to ještě neznamená, že na počítač nelze systém Windows 11 nainstalovat.

Podle nejnovějších úniků vše nasvědčuje tomu, že se Samsung chystá uvést na trh nový skládací smartphone. Půjde o levnější alternativu k modelu Galaxy Fold.

<< <   1 2 3 ...   >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení