Menu

Huawei pracuje na nové funkci smartphonu: inspiroval se u Samsungu a Sony

07.09.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Huawei pracuje na nové funkci smartphonu: inspiroval se u Samsungu a Sony

Huawei pracuje na nové funkci smartphonu: inspiroval se u Samsungu a Sony | foto: Onur Binay/Unsplash

Poté, co Samsung a Sony už vybavily své fotoaparáty smartphonů nastavitelnou clonou, pracuje na této funkci údajně další výrobce. Podle informačních náznaků je to Huawei.

Čínský výrobce chytrých telefonů Huawei se u vývoje nové funkce fotoaparátu inspiroval u svých konkurentů. Podle serveru LetsGoDigital, který o tom píše ve svém příspěvku s názvem "Huawei smartphone camera met variabel diafragma" bude mít připravovaný mobilní telefon Huawei objektiv fotoaparátu s proměnlivou clonou. Konkurenční Samsung už tento nápad měl a realizoval jej před sedmi lety u modelu Galaxy S9. Společnost Sony vyzkoušela nastavitelnou clonu také, a to na modelech Xperia 1 III a Xperia 5 III. Společnost Huawei by si však mohla vést lépe.

Technologie nastavitelné clony se obvykle používá u plnohodnotných fotoaparátů. Proměnlivá clona umožňuje, aby skrz objektiv na snímač dopadalo množství světla, úměrné jeho intenzitě. Tím je možné dosáhnout vyšší kvality obrazu. Společnost Huawei plánuje použít šest lamel clony, zatímco Samsung pracoval pouze se dvěma. Pokud se to povede uvést do praxe, u fotoaparátů Huawei by to mohl být skutečný rozdíl v kvalitě výsledného obrazu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení