Menu
CHIP Speedtest

Huawei začíná pracovat na nástupci 5G

19.08.2019 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Huawei začíná pracovat na nástupci 5G

Ve svém kanadském výzkumném středisku začala Huawei zkoumat další mobilní standard. Prozatím jde o teoretické "očuchávání" budoucích možností 6G.

Výzkum a vývoj tak komplexních technologií, mezi které patří i mobilní standardy, obvykle trvá mnoho let a stejně tak i doba, než se konečně dostanou na trh. V současnosti jsme svědky postupného zavádění a šíření technologie 5G, nicméně telekomunikační giganti se už dívají za jeho hranice.

Huawei Labs v Ottavě začala podle nedávno zveřejněných zpráv vyvíjet síťovou technologii 6G. Zatím neexistuje žádná norma pro 6G standard, proto mají předběžné aktivity Huawei v této oblasti zatím jen čistě teoretický charakter.

V oblasti nových technologií Huawei spolupracuje s Unis

 

huawei-logo

Společnost Huawei již začala vyvíjet síťovou technologii 6G. Její rozšíření na masovém trhu nebude pravděpodobně dříve, než po roce 2030.

Na společném vývoji nových technologií Huawei spolupracuje s 13 univerzitami a dalšími výzkumnými organizacemi. Podle zakladatele společnosti Ren Zhengfeie je investice firmy v Kanadě v řádu několika miliard USD a tamní centrum patří mezi špičková výzkumná a vývojová střediska.

Předběžný plán ale naznačuje, že v příští dekádě se nedočkáme. Pro rozšíření na masovém trhu si pravděpodobně budeme muset počkat minimálně do roku 2030.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení