Menu

I Huawei ruší dlouhou tradici: zákazníci se budou muset obejít bez příslušenství

23.04.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
I Huawei ruší dlouhou tradici: zákazníci se budou muset obejít bez příslušenství

I Huawei ruší dlouhou tradici: zákazníci se budou muset obejít bez příslušenství | foto: JAEWON LYOO/Pixabay

Po společnostech Apple a Samsung, které už k tomuto kroku přistoupily, stojí před rozhodnutím odebrat z balení nových smartphonů nabíječky údajně i Huawei. Výrobce to pravděpodobně udělá.

Společnost Huawei bude velmi pravděpodobně další v řadě výrobců, který poruší dlouholetou zvyklost a odebere z balení nových zařízení nabíječky. V Číně už to výrobce udělal s modely Nova 8 a Mate 40, a očekává se, že opatření postihne i další zařízení s procesorem Kirin 990. Píše o tom web Huawei Central. Ať už jde o fake či nikoliv, celá věc má uvěřitelný důvod.

Huawei spolu s dalšími výrobci smartphonů se v součastnosti potýká s nedostatkem čipů. V případě čínského výrobce se to týká i nabíjecích IC čipů, které se používají i v 66W rychlonabíječce. Přerušení dodávek nabíječek je tedy také opatřením, které má snížit objem výroby a omezit tlak na výrobce součástek.

Huawei má jednu velkou výhodu

huaweinocharger

Čínský výrobce chce zvolit jiný přístup. Odebrání nabíječky bude provázet snížení ceny. | Zdroj: MeSSrro/Unsplash

Ve srovnání se společnostmi Samsung a Apple, které tento krok také učinily, má Huawei velkou výhodu. Chytré telefony, dodávané bez nabíječky, jsou také odpovídajícím způsobem levnější. Zákazníci, kteří pro svůj smartphone Huawei novou nabíječku potřebují, si ji mohou dodatečně objednat, aniž by to pro ně znamenalo utrácení peněz navíc.

Zatím zůstává otázkou, zda Huawei toto rozhodnutí učiní pouze pro omezenou dobu. Lze předpokládat, že výrobce velmi pečlivě vyhodnotí reakce zákazníků a jejich související rozhodování o nákupech. Pokud se ukáže, že si novou nabíječku samostatně nekoupí téměř nikdo, mohl by být očekávaným krokem rozšíření i pro další budoucí řady zařízení Huawei.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení