Menu

iPhone 14, Apple Watch a další produkty: co plánuje Apple pro letošní rok

04.01.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
iPhone 14, Apple Watch a další produkty: co plánuje Apple pro letošní rok

iPhone 14, Apple Watch a další produkty: co plánuje Apple pro letošní rok | foto: Brandon Romanchuk/Unsplash

I v roce 2022 Apple plánuje představit řadu novinek. Zasvěcení informátoři už sdílí, jakých novinek se dočkáme u produktů Apple Watch, iPhone 14 a dalších. Čím nás tedy oblíbený výrobce letos překvapí.

Rok 2022 by měl opět v technologickém odvětví přinést řadu inovací. Z kruhů zasvěcenců se už ozývají hlasy, které naznačují, co by mohl letošní rok představit Apple. První přibližná představa o letošní nabídce se rýsuje v případě hodinek Apple Watch, iPhonu a MacBooku.

Současné informace jsou samozřejmě pouze spekulacemi. Pocházejí sice od známých leakerů, jakými jsou John Prosser, Ming-Chi Kuo nebo autorů z redakce Bloombergu, kteří se ve svých předpovědích často trefují, nicméně Apple samozřejmě může na poslední chvíli provést u produktů různé změny.

iPhone 14: Apple vsadí na méně modelů

apple2022-1

Apple: jak už jsme si zvykli v předchozích letech, i letos Apple přijde s další řadou svého oblíbeného smartphonu, iPhonu 14. | Zdroj: Daniel Romero/Unsplash

Nejdůležitější novinkou zůstává pro Apple jeho iPhone. Analytik Ming-Chi Kuo očekává, že výrobce letos uvede méně modelů. Píše o tom server MacRumors v příspěvku "Kuo: iPhone 14 Pro Models to Feature Hole-Punch Display and 48MP Wide Camera". Na trhu by se měly iPhony objevit kromě standardního provedení také ve verzích Max, Pro a Pro-Max. Vypadá to, že se Apple obejde bez verze Mini.

Důležitou změnou u iPhonu 14 by měl být design displeje. Ten už by měl být bez výřezu na objektiv předního snímače, který by měl být nahrazen "průstřelem", tedy malým kapkovitým otvorem na horní straně displeje. Kromě toho by se mělo výrazně zvýšit rozlišení senzoru předního fotoaparátu, který by měl namísto 12 Mpx nabídnout 48 Mpx.

iPhone SE a Apple Watch: vstup do světa Apple za méně peněz

Ti, kdo nechtějí za produkty Apple vydat vyšší částku, by měli mít možnost vstoupit do světa jeho zařízení za nižší cenu prostřednictvím iPhonu SE. Experti očekávají, že tento model bude na trh uveden v první polovině roku, vybaven podporou 5 G a novým čipem A15.

I v případě hodinek Apple plánuje kromě verze Series 8 variantu SE. Zatím ale o ní není mnoho známo. Je možné, že Apple do svých chytrých hodinek konečně nainstaluje teplotní senzor, který si uživatelé přejí už docela dlouho.

iPad Pro a nové brýle: budoucnost koncernu?

apple2022-2

Příští verze iPadu by mohla nabídnout drobná vylepšení. | Zdroj: Daniel Romero/Unsplash

Kromě chytrých telefonů Apple plánuje i několik dalších inovací. iPad Pro bude mít přepracovaný design a skleněná záda. Odborníci předpokládají, že bude možné jeho prostřednictvím nabíjet i další zařízení. Uživatelé by mohli například na iPad Pro položit iPhone a bezdrátově ho prostřednictvím tabletu nabíjet.

Ještě zajímavější se zdá být nový projekt Applu v oblasti virtuální reality. Píše o tom server MacWorld ve svém příspěvku "Apple AR/VR headset: Dual 8K displays, VR FaceTime, and an eye-watering price". Výrobce údajně pracuje na brýlích pro virtuální a rozšířenou realitu. Uživatelé by je mohli používat pro zobrazování různých výstupů, jako například e-mailů nebo zpráv, které by se integrovaly do průhledu reálného prostředí. Neočekává se ale, že by nová technologie byla zrovna levná. Podle prvních odhadů budou brýle Apple stát několik tisíc USD.

MacBook a iMac: všechno bude v roce 2022 nové?

apple2022-3

| Zdroj: Goran Ivos/Unsplash

Apple pravděpodobně uvede na trh revidované verze iMacu a MacBooku, podobně jako loni u jiných zařízení. Experti očekávají, že 27" iMac dostane nový procesor a miniLED displej.

Mac Pro má být také přepracován a poněkud se zmenší. I v jeho případě Apple chce do budoucna spoléhat na vlastní procesory a více se odklonit od společnosti Intel.

Největší změny se pravděpodobně dotknou MacBooku Air. Zdá se, že půjde o zcela nový styl zařízení. Odborníci očekávají tenčí pouzdro a výběr z několika barev podle osobního vkusu uživatele. Detaily sdílel leaker Dylan (@dylandkt) na Twitteru. Podle něj by přenosný počítač měl být uveden v polovině roku 2022, vybavený technologií MagSafe, webovou kamerou s rozlišením 1080 px, porty USB-C a 30W nabíjecím adaptérem. Dylan také očekává, že MacBook Air nebude mít rozpoznávání FaceID, slot na SD kartu, ani rozhraní HDMI.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení