Menu
CHIP Speedtest

iPhone XR už není číslo jedna: který model jej z pozice nejoblíbenějšího mobilu sesadil?

02.06.2020 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
iPhone XR už není číslo jedna: který model jej z pozice nejoblíbenějšího mobilu sesadil?

V loňském roce Apple zvítězil nad konkurencí a jeho iPhone XR se stal celosvětově nejprodávanějším smartphonem. Ačkoliv má Samsung stále na trhu mobilních telefonů největší podíl, letos byl v prvním čtvrtletí opět nejoblíbenějším mobilem iPhone.

Podle výsledků prodejů smartphonů ve třetím kvartálu roku 2019 byl iPhone XR na prvním místě v seznamu nejprodávanějších modelů s tržním podílem 3 %. Samsung Galaxy A10 se umístil hned na druhé příčce, a to s podílem 2,6 %. Tato čísla vychází z výsledků průzkumu trhu, který provedla společnost Counterpoint Research.

counterpoint

Mezitím se objevily aktuální výsledky analýzy trhu za rok 2020, které provedla společnost Omdia. Na základě ukazatelů za první čtvrtletí 2020 si Apple může svou vedoucí pozici udržet. S celkovým počtem 19,5 milionu prodaných kusů je prozatím celosvětově nejpopulárnějším smartphonem iPhone 11.

"Po více než pět let, a to dokonce i v měnících se podmínkách trhu s bezdrátovými technologiemi a globální ekonomice, zůstala jedna věc v oblasti trhu smartphonů konzistentní: v hodnocení globálních prodejů Omdia obsazoval Apple buď první nebo druhou pozici", sdělil k aktuální studii Jusy Hong, ředitel studií segmentu smartphonů v Omdia. "Úspěch Applu je výsledkem jeho strategie nabídnout relativně málo modelů. To firmě umožňuje zaměřit své úsilí na malý počet produktů, které přitahují zájem širokého spektra spotřebitelů a prodávají se tak v extrémně velkých objemech." Oproti tomu Samsung sleduje spíš strategii několika různých modelů. Ani jeho hi-end zařízení, jako například Galaxy S20 Ultra, se v celosvětovém měřítku neumístila na špičce.

Srovnání TOP 10 nejprodávanějších smartphonů v prvních kvartálech 2020 a 2019

omdia

Na druhém místě z hlediska prodejů za první čtvrtletí 2020 je Samsung A51 a není divu. Ještě před několika týdny to byl nejprodávanější smartphone s operačním systémem Android. Nicméně cenově dostupný Galaxy střední třídy nedosahuje ani poloviny prodejů společnosti Apple. Doposud bylo prodáno zhruba 6,8 milionů kusů A51.

Třetí a čtvrtou příčku obsazují modely od Xiaomi, které patří do kategorie oblíbených smartphonů pro svou dobrou výbavu a použitelnost za velmi přijatelnou cenu.

mohlo by vás také zajímat: aplikace google umožňuje umístit na domovskou obrazovku androidu zkratky k různým funkcím


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.