Menu

Jeff Bezos překonán Elonem Muskem: výměna na pozici jedničky v žebříčku nejbohatších lidí

15.01.2021 17:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Jeff Bezos překonán Elonem Muskem: výměna na pozici jedničky v žebříčku nejbohatších lidí

Jeff Bezos překonán Elonem Muskem: výměna na pozici jedničky v žebříčku nejbohatších lidí | foto: Olivia Longray/Foter.com

V nejnovějším žebříčku "Bloomberg Billionares Index" dochází ke střídání stráží: dlouholetý vůdce a šéf Amazonu, Jeff Bezos, se už musí spokojit pouze s druhým místem. Na pozici jedničky jej střídá zakladatel Tesly a SpaceX, Elon Musk.

Strhující zvrat na burze cenných papírů u cen akcií Tesly rázem udělal z Elona Muska, šéfa společnosti na výrobu elektromobilů, nejbohatšího člověka na světě. Podle "Bloomberg Billionaires Indexu" vrostla ve čtvrtek hodnota majetku 49leté podnikatelské hvězdy, Elona Muska, na 188,5 miliardy USD, a to díky dalšímu zvyšování cen akcií společnosti Tesla. Odhad je tedy nejnověji o 1,5 miliardy vyšší, než u zakladatele Amazonu a předchozí jedničky, Jeffa Bezose.

Musk i Bezos, kteří okupují od října 2017 nejvyšší pozice v žebříčcích superbohatých lidí, mají jako hlavní akcionáři velký prospěch z dobrých výkonů svých společností na burze. Akcie společnosti Tesla vzrostly za posledních dvanáct měsíců o více než 700 procent.

Elon Musk překonal Billa Gatese i Jeffa Bezose

elonm

Zakladatel Tesly a SpaceX je podle nejnovějšího indexu Bloombergu nejbohatším člověkem světa. | Zdroj: jurvetson/Foter.com

Navzdory stále velmi nízké produkci a pouze skromným ziskům je společnost Tesla už dlouho nejvíce obchodovaným výrobcem automobilů na světě. Teprve v listopadu loňského roku Elon Musk předběhl v žebříčku Bloombergu třetího Billa Gatese.

Ukazatele v žebříčcích miliardářů, jakými jsou Bloomberg Billionaires Index nebo Forbes, jsou pouze odhady, opírající se o veřejně dostupné informace o aktivech, mezi které patří akcie, nemovitosti, umělecké předměty a další luxusní zboží. Odhady mohou být kontroverzní. Na seznamu "Forbes Billionaires List" se Musk umístil na druhém místě s odhadem celkového majetku ve výši 173,2 miliardy USD daleko za Bezosem, který vede s majetkem v celkové výši 185,9 miliardy USD.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení