Menu

Konec jedné éry smartphonů: LG končí s výrobou mobilů

02.06.2021 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Konec jedné éry smartphonů: LG končí s výrobou mobilů

Konec jedné éry smartphonů: LG končí s výrobou mobilů | foto: LGEPR/Foter

Společnost LG zastavila výrobu svých chytrých telefonů a ukončila tak jejich dlouhou éru. Nyní začíná výprodej už vyrobených modelů – co ale bude s podporou a aktualizacemi?

Už nějakou dobu se o tom hovořilo, nyní je to oficiální: společnost LG 31. května ukončila výrobu svých chytrých telefonů. Od této chvíle začíná výprodej. V budoucnu budou z výrobní linky továrny, která sloužila k jejich výrobě, sjíždět pouze domácí spotřebiče.

Končí tak dlouhá éra chytrých telefonů, která přinesla skutečné technologické špičky. Například LG G4, který měl na svou dobu extrémně výkonný fotoaparát a neobvyklý zadní kryt, provedený v kůži, LG G Flex s lehce ohebným displejem, LG Optimus 3D s 3D displejem a duálním fotoaparátem pro pořizování stereoskopických snímků, nebo pro Google vyráběný model Nexus 4.

Firma LG ale v posledních letech na vysoce konkurenčním trhu smartphonů ztrácela stále větší podíl, což se projevovalo i na ztrátovosti její divize, která mobilní zařízení vyráběla.

Nejnověji uvedeným špičkovým smartphonem z produkce LG je model Wing s dvojitým displejem a otočným mechanismem, který byl na trh uveden zhruba před půl rokem a při uvedení stál nemalou částku: přibližně 26 000 Kč. Mezitím šla ale jeho cena přeci jen dolů.

Konec podpory? Co bude následovat

lgwing

Před půl rokem LG na trh uvedla technicky zajímavě provedený model smartphonu se dvěma displeji. Ani ten ale nezvrátil rozhodnutí s výrobou smartphonů skončit. | Zdroj: quariesofficial/Foter

Společnost LG oznámila tři aktualizace operačního systému pro své špičkové smartphony řady G a V, vydané v roce 2019, a to včetně modelů LG Velvet a LG Wing. Kromě toho se očekává, že smartphony řady K (od roku 2020) a několik dalších modelů ještě obdrží dvě aktualizace. Vedle těchto typů společnost LG plánuje nabízet bezpečnostní aktualizace po blíže nespecifikovanou dobu i pro další zařízení. Jen prozatím neuvedla více detailů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.