Menu

Konec podpory technologie flash překvapil výrobce routerů: důležité funkce byly najednou omezeny

13.01.2021 11:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Konec podpory technologie flash překvapil výrobce routerů: důležité funkce byly najednou omezeny

Konec podpory technologie flash překvapil výrobce routerů: důležité funkce byly najednou omezeny | foto: Michal Jarmoluk/Pixabay

Adobe Flash Player skončil 12. ledna. Tato skutečnost byla známá téměř tři roky, přesto se zdá, že jednoho z výrobců routerů tato změna překvapila. Uživatelé zařízení momentálně nemohou běžným způsobem přistupovat k rozhraní pro správu.

Pro mnoho uživatelů internetu byl Adobe Flash Player po dlouhá léta nedílnou součástí surfování. Podpora technologie Flash byla definitvně ukončena 12. ledna poté, co uživatelé získali krátkou dobu odkladu.

Nikdo by tedy neměl být touto změnou překvapen. Zdá se ale, že výrobce routerů Extreme Networks s touto změnou nepočítal. Jak píše na svém webu, momentálně se pracuje na updatu WiNG manageru, který by zohlednil změny související s ukončením Flashe. Očekává uvedení nové verze v průběhu několika dnů. Zároveň nabízí prozatímní řešení pro správu a monitoring zařízení.

Správce pro zařízení WiNG lze i nadále používat

wing1

Síťová zařízení od Extreme networks u nás nejsou příliš rozšířená. Přesto, pokud je používáte ve své infrastruktuře, možná se setkáte s omezením přístupu ke správě. | Zdroj: Extreme networks

Pokud uživatelé v tuto chvíli naléhavě potřebují přístup ke správě zařízení, výrobce nabízí alternativní postup přes WiNG CLI. Seznam zařízení, která jsou omezením správy v souvislosti s ukončením Flashe ovlivněna, výrobce vyjmenovává na svých webových stránkách spolu s omluvou za způsobené komplikace.

extremedevices

Zařízení, jejichž správa je ukončením podpory Flashe ovlivněna. Výrobce pracuje na updatu softwaru. | Zdroj: Extreme Portal

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení