Menu

Konkurence pro Spotify a Amazon Music: Huawei spouští vlastní streamovací službu

17.03.2020 19:50 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Konkurence pro Spotify a Amazon Music: Huawei spouští vlastní streamovací službu

Konkurence pro Spotify a Amazon Music: Huawei spouští vlastní streamovací službu | foto: CHIP

Pod názvem Huawei Music uvádí čínský výrobce na trh první vlastní streamovací službu. Díky novým a zajímavým funkcím má ambice postavit nového konkurenta pro zavedené a známé služby Spotify a Amazon Music.

Huawei Music je nejnovější dloubnutí do stávajícího rozložení sil v oblasti streamovacích služeb, které hodlá konkurovat Spotify a dalším zavedeným značkám v této oblasti. Huawei Music byla ohlášena pro Evropu už v roce 2018. Teď zdá se přišel čas na její spuštění. Předplatné pro streaming hudby bez reklamy by měl stát 9,99 EUR/měsíčně. Službu už lze najít v AppGallery od Huawei. Na smartphonech značek Huawei a Honor už jen stačí otevřít předinstalovanou hudební aplikaci.

Huawei Music: co nová služba pro streamování hudby dokáže

huaweimusic1

Konkurence pro Spotify a pod.: Huawei spouští svou vlastní streamovací službu pod názvem Huawei Music.

Jak už jsme uvedli, měsíční předplatné hudební služby stojí 9,99 EUR; službu lze také vyzkoušet po dobu jednoho měsíce zdarma. Služba umožňuje tvorbu vlastních seznamů skladeb, jejich zpřístupnění offline nebo poslech vybraných kanálů. Lze také použít tzv. režim Party.

"Režim Party je funkcionalita, která umožňuje sdílení audia s více mobilními zařízeními přes síť. Hlavní zdrojová jednotka sdílí obsah prostřednictvím QR kódu s ostatními zařízeními, případně to lze i vytvořením WiFi hotspotu a sdílení přes NFC. Zvukový výstup tak může poskytovat více zařízení současně na různých kanálech, takže režim Party nabízí uživatelům prostorový poslech", sdělil k novince výrobce Huawei.

Z hlediska kvality je možný streaming rychlostí 320 kbit/s, později by měla být možná i dvojnásobná rychlost. Stále ale chybí rozsáhlejší nabídka obsahu a odpovídající implementace pro další operační platformy.

Mohlo by vás také zajímat: Chyba WiFi čipů ohrozila miliardy zařízení

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.