Menu

Long-Range Plus: Tesla v tichosti zvyšuje dojezd modelů S a X

18.02.2020 20:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Long-Range Plus: Tesla v tichosti zvyšuje dojezd modelů S a X

Long-Range Plus: Tesla v tichosti zvyšuje dojezd modelů S a X | foto: CHIP

Jen prostřednictvím updatu Tesla zvýšila maximální dojezdovou vzdálenost svých modelů S a X. Nové základní verze dostaly název "Long Range Plus".

I dobré zprávy někdy přichází jako překvapení, což někteří nemají moc rádi. V tomto případě se ale nejedná o překvapení v negativním smyslu, ale naopak. Všichni, kdo si v posledních měsících zakoupili modely Tesla S nebo X, se v tuto chvíli mohou začít velmi těšit: zmíněnou dobrou zprávou je skutečnost, že Tesla zvýšila dojezdovou vzdálenost uvedených dvou modelů.

CEO společnosti, Elon Musk, už oznámil dříve, že jeho společnost brzy prodá elektromobil s dosahem přes 640 km. V těchto dnech se Tesla k tomuto cíli přibližuje více, než kdy jindy. Podle webových stránek Tesly má nová verze modelu S Long Range Plus údajně dosah bezmála 630 km. Kromě toho je v současnosti také k dispozici Long Range Plus verze SUV Modelu X, která je klasifikována do kategorie dojezdu nad 500 km (565).

teslas10

Tesla Model S s maximálním dojezdem: dostupnost 610 km, čekací doba 2 měsíce.

V běžných případech je maximální dojezdová vzdálenost elektrických vozů v USA testována agenturou pro ochranu životního prostředí (EPA – Environmental Protection Agency). Žádný z uvedených nových modelů však není na webových stránkách uveden. Nové dojezdy jsou odhady výrobce.

Aktualizace pro vyšší dojezd byla oznámena prostřednictvím Twitteru

Elon Musk překvapivě oznámil a komentoval zvýšení dojezdové vzdálenosti vozů Tesla prostřednictvím Twitteru. Podle média Car and Driver neexistují žádné další informace o tom, jak toho Tesla dosáhla a jaké technologie implementovala. Jedinou viditelnou změnou, která je vidět na modelu S, je nová sada 19" standardních ráfků s tzv. designem Tempest.

Díky tweetu od Elona Muska se ví pouze to, že se jedná o aktualizaci softwaru. Lze tedy předpokládat, že pro tuto aktualizaci jsou vhodné pouze modely S a X, které byly vyrobeny v minulých měsících. Modely Long Range Plus se nyní používají jako základní konfigurace pro model S i model X.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení