Menu
CHIP Speedtest

Mega akce od Google: zálohování pro Android je nyní pro všechny zdarma

04.08.2020 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Mega akce od Google: zálohování pro Android je nyní pro všechny zdarma

Google konečně následuje iOS: uživatelé systému od Applu mají už dlouho možnost bezplatných záloh dat svých mobilů prostřednictvím iCloudu. Díky "Google One" je tato možnost nyní k dispozici také majitelům smartphonů s Androidem. Zdarma lze využívat až 15 GB cloudového úložiště.

Díky Disku Google mohou uživatelé už dlouho využívat 15 GB bezplatného cloudového úložiště pro všechny druhy dat. Vytváření automatických záloh dat smartphonu však bylo doposud poměrně obtížné. Z toho důvodu byly mobilní telefony docela ohrožené: při poškození, ztrátě či odcizení jste přišli také komplet o všechna data.

Koncern nyní nabízí prostřednictvím bezplatné aplikace pro Android, Google One, možnost zálohovat data aplikací, seznamy hovorů, kontakty, SMS a různá multimediální data do cloudu. Záloha je přenesena a uložena na Disk Google, a dá se také obnovit na novém zařízení. Do Google One je také integrován bezplatný správce paměti. Doposud aplikace byla k dispozici pouze platícím zákazníkům.

V prostředí iOS chce Google poskytnout obdobnou funkci, aby uživatelé měli možnost vedle iCloudu využít i jinou platformu zálohování kontaktů, mediálních dat a kalendáře.

Google One: 15GB záloha pro Android

googleone-logo

Google One – aplikace pro Android 1.73

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí aplikace pro Android „Google One“ lze data smartphonu zálohovat bezplatně v cloudu.

Stáhněte si

 

Výhody
bezplatné úložiště s kapacitou 15 GB
automatické zálohování

Google One: vytvoření automatického zálohování Androidu

googleone1

Svá data si můžete bezplatně zálohovat až na 15GB úložiště.

Pro aktivaci bezplatné zálohy si nejprve instalujte do telefonu s Androidem aplikaci Google One. Aby bylo možné zálohovat fotky a videa, musí kromě toho být v zařízení nainstalována a aktivována aplikace Fotky Google. Pokud jste tak ještě neučinili, dá se to prostřednictvím účtu Google.

Na úvodní stránce aplikace Google One uvidíte, kolik úložného prostoru je už na vašem účtu v Disku Google použito. V případě potřeby vytvořte dostatek prostoru pro zálohu systému Android. Poté klepněte na tlačítko "Nastavit zálohu dat".

V možnostech zálohování si můžete nastavit jednotlivě typy dat, která se budou zálohovat: data zařízení, MMS, fotky a videa. Pokud například fotografie a videa raději zálohujete ručně na svém PC, zde tuto možnost deaktivujte. To je také důležité v případě, pokud máte na svém smartphonu větší kapacitu videoklipů a obrázků, než je 15 GB.

Pro takové případy Google One nabízí také různé modely předplatného:

Kapacita Měsíčně Ročně
100 GB 59,99 Kč 599,99 Kč
200 GB 79,99 Kč 799,99 Kč
2 TB 299,99 Kč 2999,99 Kč

Podobně jako v bezplatné verzi nejsou fotky a videa komprimovány čili si zachovávají své plné rozlišení. 

Pokud jste si právě koupili nové zařízení, najdete možnost aktivace zálohy na kartě "Úložný prostor" v dolní části aplikace. Tak se dá záloha staršího zařízení s Androidem vcelku bez větší námahy přenést na nové.

Praktické a přístupné

Mnoho uživatelů si se zálohováním svých dat na mobilních telefonech příliš hlavu neláme. Google One nabízí pohodlný způsob, jak v systému Android vytvořit bezplatné zálohy pro případ ztráty nebo zničení telefonu.

Jen je škoda, že bezplatná varianta nemá větší kapacitu, než 15 GB. Rychle zjistíte, že to vzhledem k fotografiím a videím s větším rozlišením není mnoho. Pokud tedy kromě cloudu nevytváříte žádné další místní zálohy svých dat, stojí za to zvážit příplatek za vyšší kapacitu.

mohlo by vás také zajímat: google naléhá – smartphony samsung čelí zásadním změnám


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení