Menu

Microsoft News Česká republika se představuje

22.03.2019 09:44 | Milan Loucký + Přidat komentář
Microsoft News Česká republika se představuje

Microsoft News Česká republika se představuje | foto: CHIP

Microsoft News oznamuje uvedení svých služeb na český trh. Čeští čtenáři mají nově přístup k novému zdroji kvalitního zpravodajství. Službu Microsoft News globálně využívá téměř půl miliardy lidí ve 140 zemích a je k dispozici v 28 jazycích.

Společnost Microsoft působí ve zpravodajství více než 23 let. Microsoft News stojí nejen za známým zpravodajským serverem MSN.com, ale nově i za aplikací Microsoft News pro iOS a Android. Poskytuje novinky přes Microsoft Edge, News App ve Windows 10, Skype, Xbox a Outlook.com. Čtenářům přináší informace na webu, telefonu a počítači prostřednictvím zkušených editorů, kteří zprávy vybírají od ověřených mediálních partnerů.

Microsoft News globálně spolupracuje s více než 1200 vydavateli, kteří publikují přes 4500 světových titulů. Vybírá ty nejzajímavější články, videa, fotografie a další materiály od partnerů jako jsou USA Today, The New York Times, FOX News, The Washington Post, The Guardian, Le Monde, Die Welt, El País, BBC News, Kyodo News a mnoho dalších; ty pak bezplatně přináší čtenářům po celém světě.

V České republice zahájila společnost Microsoft News spolupráci s domácími i zahraničními tituly včetně regionálních novin Deník a partnerů Vltava Labe Media group, časopisů z nakladatelství Burda Praha, české tiskové agentury ČTK a brzy i dalších.

Zobrazení zpráv ve službě Microsoft News si čtenáři dokáží jednoduše přizpůsobit výběrem a seřazením oblíbených témat dle vlastních zájmů jak na stránce MSN.com, tak v aplikacích ve Windows 10, iOS a Android. Společnost pomáhá mediálním partnerům dosáhnout co nejširšího okruhu čtenářů v době, která je pro média klíčová, takže mohou dále investovat do kvalitní žurnalistické práce.

Podpora publicistiky a kvalitní žurnalistiky

Microsoft News si uvědomuje, že sám to nedokáže. Možná má za sebou několik desítek let zpravodajských zkušeností, ale existují ještě daleko zkušenější média, jejichž kvalitní práci uznává celý svět. Svobodná, dobře fungující média jsou nedílnou součástí naší společnosti, a proto Microsoft News s hrdostí poskytuje zdarma přístup k těm nejhodnotnějším titulům, přičemž zároveň vytváří zdroj příjmů pro vydavatele. Za poslední čtyři roky tak vydavatelům vydělal přes 750 milionů dolarů, z toho přes 200 milionů dolarů jen v loňském roce.

Maribel Wadsworth, vydavatelka deníku US TODAY: „Microsoft se pro nás v posledních několika letech stal nedocenitelným partnerem. Úzce spolupracuje s naší redakcí při výběru článků a dalších služeb. Hluboce si ceníme partnera, který oceňuje kvalitu naší novinářské práce a stále hledá nové způsoby, jak zasáhnout co nejvíce čtenářů.“

Matt Dornic, víceprezident pro komunikaci a digitální parnery v CNN: „Jsme velmi rádi, že Microsoft nadále investuje do důvěryhodných zpravodajských zdrojů. Tato iniciativa znovu dokazuje sílu našeho partnerství a my se těšíme na další spolupráci.“

Zprávy vybírané redaktory

Každý den Microsoft News dostává vice než 170 000 článků, videí, fotografií a dalších forem zpravodajství poskytovaných našimi partnery. Ty jsou nejdříve robotem zkontrolovány a roztříděny podle kategorií, aktuálnosti, tématu a dalších kritérií, a poté se dostanou k našim redaktorům, kteří je vybírají, editují a prezentují čtenářům v průběhu celého dne.

Ačkoliv je tento proces stejný po celém světě, redaktoři znají své domácí trhy. V současnosti pro společnost Microsoft News pracuje 800 novinářů a editorů v 50 redakcích po celém světě, od Indie po Německo, Francii, Mexiko, Kanadu či Španělsko. Většina z nich pracovala ve zpravodajství a má mnoholeté zkušenosti z oboru.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení