Menu

Nejmenší 3LCD laserový projektor na světě

18.06.2019 18:14 | Milan Loucký + Přidat komentář
Nejmenší 3LCD laserový projektor na světě

Nejmenší 3LCD laserový projektor na světě | foto: CHIP

První přenosný laserový projektor společnosti Epson byl navržen tak, aby byl co nejflexibilnější pro domácí uživatele, jak z hlediska použitelnosti, tak z hlediska provedení.

Model EF-100W/B je nejmenší laserový projektor společnosti Epson, jehož nejdelší strana měří pouhých 23 cm. Projektor bude na trhu dostupný od června. Laserová technologie Epson se vyznačuje jasným a živým obrazem a dlouhou životností, přitom je projektor lehký, kompaktní a dostupný v černém i bílém provedení.

Technici Epsonu použili laserový zdroj světla, větrací otvory a konektor napájení umístili na bok. Vyvinuli tak kompaktní projektor, který lze postavit libovolným způsobem a promítat v jakémkoli směru na různé plochy, třeba na stěnu, strop či podlahu. Projektor dokáže promítat obraz s velikostí úhlopříčky 150 palců (381 cm). Dokonce i při denním světle dokáže laserový zdroj světla vytvořit jasný a živý obraz, takže není třeba vypínat světla, zatemňovat okna či používat plátno. Funkce automatické úpravy obrazu také umožňuje zbavit se deformovaného obrazu.

Laserový zdroj světla má životnost až 20 000 hodin a představuje trvanlivé řešení nevyžadující žádnou údržbu. Výsledkem je dobrý poměr ceny a výkonu a možnost používat projektor každý den po dobu až deseti let.

Přenosné provedení umožní rychlou a jednoduchou instalaci, kdy po spuštění úvodního průvodce se mohou uživatelé seznámit s nastavením projektoru a s jeho nejdůležitějšími funkcemi. Dálkové ovládání usnadňuje procházení uživatelsky přívětivého rozhraní.

Přístup k médiím z telefonu, tabletu, přehrávače DVD či BD, herní konzole nebo přenosného počítače je snadný – stačí zařízení připojit HDMI kabelem. Streamování médií je také snadné díky možnosti připojení přes USB v zadní části přístroje. Uživatel tak má k dispozici třeba Amazon Fire TV, Google Chromecast, Roku a Apple TV.

Součástí provedení umožňujícího připojovat zařízení bez instalace jsou také flexibilní možnosti připojení zvukových zařízení: reproduktorů, soundbarů pomocí Bluetooth nebo sluchátkového Jack konektoru. K dispozici je také zvukový režim, který zohledňuje typ promítaného média.

Bílé provedení se vyznačuje stříbrnými doplňky, zatímco černý model EF-100B má měděné lemování. Oba modely mají zaoblené rohy, minimalistická tlačítka a na dotek příjemnou povrchovou úpravu imitující kůži.

Matěj Kopecký, Business Account Manager VI ve společnosti Epson Europe CZ & SK, říká: „Tento projektor přináší do našeho portfolia něco jiného. Nejenže je stylový, ale se svými kompaktními rozměry a kvalitním laserovým zdrojem světla s dlouhou životností nabízí také skvělé funkce pro domácí uživatele. Kromě toho tento projektor má potenciál proniknout na trh malých firem a zaujmout obchodníky, kteří potřebují zákazníkům předvést prezentace, profesionální fotografy a designéry, kteří potřebují zákazníkům ukázat své portfolio, a majitele podniků, jako jsou třeba salony krásy, kteří hledají cenově dostupná a kreativní projekční řešení.“

Model EF-100W/B bude k dispozici od června 2019.

Hlavní funkce:

•             Stylová povrchová úprava (bílá se stříbrnou u modelu EF-100W, černá s měděnou u modelu EF-100B).

•             Kompaktní rozměry (švh) 210 × 88 × 227.

•             Hmotnost jen 2,7 kg.

•             Kvalitní laserový zdroj světla s dlouhou životností až 20 000 hodin

•             Živý a věrný obraz i při denním světle (technologie 3LCD, 2000 lumenů, dynamický kontrast 2 500 000 : 1).

•             Velká projekční plocha až 150 palců.

•             Rozlišení HD.

•             Možnost promítat na téměř libovolný povrch a v libovolném směru (laserový zdroj světla, větrací otvory a konektor napájení na boku).

•             Intuitivní instalace (stručný průvodce, dálkové ovládání).

•             Automatické úpravy obrazu (korekce lichoběžníkového zkreslení ve svislém směru ±45°, ve vodorovném ±40°).

•             Snadné streamování médií (HDMI 2.0, USB).

•             Jednoduché nastavení zvuku (vestavěný reproduktor s výkonem 5 W, připojení zvuku pomocí funkce Bluetooth, konektor na sluchátka).

•             Nízká hlučnost větráku.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení