Menu

Netflix to myslí vážně: blokace uživatelů VPN údajně zasáhla i nevinné diváky

19.08.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Netflix to myslí vážně: blokace uživatelů VPN údajně zasáhla i nevinné diváky

Netflix to myslí vážně: blokace uživatelů VPN údajně zasáhla i nevinné diváky | foto: amrothman/Pixabay

Provozovatel služby Netflix opět zasáhl proti uživatelům VPN. A tento zásah byl zřejmě velmi silný. Uživatelé, kteří VPN nepoužívají, také hlásí, že jim byl zablokován přístup k mnoha streamovaným titulům.

Používání VPN je Netflixu trnem v oku už několik let a navíc porušuje zásady služby. Proto se poskytovatel proti přístupu uživatelů přes VPN brání. Pomocí tunelování lze totiž simulovat jinou polohu umístění uživatele a přistupovat ke streamovanému obsahu, který by jinak nebyl k dispozici. Je to proto, že Netflix vysílá v každé zemi jiný obsah, a to v závislosti na zakoupených licencích na filmy a seriály.

V posledních měsících se připojení přes VPN používalo v poměrně širokém rozsahu. Nyní ale Netflix přistoupil k razantnímu řešení a blokuje IP adresy, které vzbuzují pozornost. Možná ale zašel ve své důslednosti až moc daleko, jak se lze dočíst na Twitteru a na diskuzních fórech podpory Netflixu (help.netflix.com, "Netflix says 'You seem to be using an unblocker or proxy.'"). Blokováni byli i nevinní uživatelé.

twitter

| Zdroj: Twitter/Raymond Clum (@raymond_clum)

Ban Netflixu: co mohou postižení uživatelé dělat

Vzhledem k tomu, že poskytovatelé VPN připojení maskují správnou IP adresu uživatele přesměrováním a podvržením IP pro simulaci jiné polohy, může nastat situace, že maskovací IP patří některému z reálných uživatelů, kteří přitom VPN nepoužívají. Ti pak mohou být také blokováni a podle zpráv měli přístup pouze k produkci Netflixu. Z platformy pro ně zmizel veškerý licencovaný obsah.

Sám Netflix si je tohoto problému vědom. Jako první krok doporučuje, aby se postižení obrátili na svého poskytovatele internetu. Tímto způsobem se dá zjistit, zda byla IP adresa spojena s aktivitami některého z provozovatelů VPN. Pokud ISP nenajde žádné řešení, pak je dobré se obrátit přímo na podporu společnosti Netflix.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení