Menu

Netflix v krizi: šéf potvrdil nové předplatné s reklamou a už nevylučuje ani prodej společnosti

27.06.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Netflix v krizi: šéf potvrdil nové předplatné s reklamou a už nevylučuje ani prodej společnosti

Netflix v krizi: šéf potvrdil nové předplatné s reklamou a už nevylučuje ani prodej společnosti | foto: Venti Views/Unsplash

CEO Netflixu v rozhovoru potvrdil, že poskytovatel streamingu do budoucna nabídne nový model předplatného s reklamou. To by mělo přinést levnější alternativu k předchozím možnostem.

Netflix podniká další kroky v boji s klesajícími příjmy. Po nedávném propuštění mnoha zaměstnanců v rámci snižování nákladů generální ředitel společnosti, Ted Sarandos, v rozhovoru na festivalu Cannes Lions 2022 potvrdil nové předplatné.

To má být sice levnější, než předchozí nabídky, ale zároveň částečně financováno z reklamy. Záměr je získat nové uživatele, pro které dosavadní ceny předplatného byly, anebo se stávají, příliš drahé. Zároveň to může oslovit diváky, kteří nemají až zase takový problém s reklamou.

Netflixu docházejí diváci: CEO už nevylučuje ani prodej

watchingntflx

Netflix neprožívá dobré časy. Počet předplatitelů jde dolů, roste konkurence. | Zdroj: CardMapr.nl/Unsplash

Ted Sarandos zároveň zdůraznil, že ve stávajících plánech předplatného nebudou žádné reklamy. V případě nového předplatného s reklamou se jedná o samostatnou úroveň nabídky, jejíž zavedení nebude mít žádný vliv na stávající nabídku. Generální ředitel rovněž potvrdil, že už probíhají jednání s možnými reklamními partnery. Podle informačních úniků je jedním z nich Google.

Zajímavé je také to, že Sarandos nevylučuje převzetí Netflixu jinou společností. Reaguje tím na stávající trend poklesu uživatelů a obratu. Zároveň ale zdůraznil svou pevnou víru v to, že se společnost dokáže ze stávající krize vymanit sama.

Netflix ruší tři stovky pracovních míst

Streamovací jednička se v rámci úsporných opatření loučí s 300 zaměstnanci. Jde o druhé kolo propouštění, které následuje první květnovou vlnu, kdy o práci přišlo 150 lidí a desítky externích dodavatelů.

Propouštění se dotkne mnoha týmů, většinou jde o pracovníky v USA. Netflix tím reaguje na stručnou zprávu o výsledcích společnosti za 1. čtvrtletí. Oznámil v ní, že růst příjmů zpomaluje a že poprvé za více než desetileté období ztratil předplatitele. K dotazu, zda Netflix v nejbližší době plánuje další vlnu propouštění, že zástupce společnosti odmítl vyjádřit.

Zdroj: The Holywood ReporterThe Verge

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    I kdyby se zrušil netflix, tak se svět točí dále. Lidi se aspoň budou věnovat něčemu víc smysluplnému.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení