Menu

Netflix zdarma: streamingová služba testuje nový bezplatný model

28.09.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Netflix zdarma: streamingová služba testuje nový bezplatný model

Netflix zdarma: streamingová služba testuje nový bezplatný model | foto: Karolina Grabowska/Pexels

Netflix začal v první zemi zpřístupňovat část své nabídky zdarma, a to dokonce i bez reklam. Donedávna měli uživatelé i v jiných regionech možnost sledovat malé množství obsahu bez registrace. Tato nabídka už ale není aktivní.

Podle nedávno Netflixem zveřejněné informace bezplatnou nabídku jeho streamovaného obsahu mohou nyní využívat uživatelé v Keni. Diváci zde mají na streamovací platformě přístup k přibližně třetině všech filmů a seriálů, a to aniž by museli za účet platit. Provozovatel o tom píše na webu about.netflix.com v příspěvku "Netflix Launches Free Plan in Kenya".

Stačí zadat e-mailovou adresu, potvrdit, že je vám více než 18 let a vytvořit si heslo. Podobně jako v případě předplacených služeb mohou i uživatelé bezplatné nabídky v Keni využívat personalizovaná doporučení, nastavení rodičovské kontroly a individuální profily pro více uživatelů.

Netflix zdarma: streamovací gigant hledá nové uživatele v Africe

netflixfree

Netflix nabízí v současnosti přibližně třetinu svého obsahu uživatelům v Keni zdarma. | Zdroj: Netflix

Každého, komu padne do oka kombinace slov "zdarma" a "bez reklam", pravděpodobně hned napadne, jak Netflix tuto nabídku financuje. Odpověď je poměrně jednoduchá: nijak. Jak uvádí poskytoval streamingu, mnoho lidí v Keni Netflix doposud vůbec nesledovalo. S největší pravděpodobností jde tedy o způsob představení nabídky Netflixu Keňanům s nadějí, že se tak podaří získat další uživatele placeného předplatného.

Pravděpodobnost, že podobná akce bude k dispozici i českým uživatelům, je tedy velmi nízká. Služba je už u nás poměrně známá a většina fanoušků filmů a seriálů ji využívá.

Co občas Netflix dělá, je možnost po omezenou dobu sledovat vybraný obsah Netflixu i bez účtu (Netflix Free), například první díl třetí série Stranger Things. Tato nabídka už ale není aktivní. Je možné, že bude obnovena s vydáním některého z netrpělivě očekávaných dalších hitů streamingu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení