Menu

Netflix získává špičkovou funkci: tešit se mohou především uživatelé smartphonů

25.02.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Netflix získává špičkovou funkci: tešit se mohou především uživatelé smartphonů

Netflix získává špičkovou funkci: tešit se mohou především uživatelé smartphonů | foto: drobotdean/Freepik.com

Uživatelé Netflixu, kteří streamují hlavně na svých smartphonech, se mohou těšit na novou funkci. Streamovací služba automaticky stáhne seriály a filmy, takže by se už nemělo stát, že by na svých cestách byli ochuzeni o svou oblíbenou zábavu. Nově i příbuzná témata.

Netflix zavádí novou funkci pro svou službu streamovaného obsahu. Funkce "Downloads for you" je zaměřena výhradně na uživatele smartphonů a tabletů, tedy mobilních zařízení, a rozšiřuje už tři roky známou funkci Chytrého stahování. Novinka Netflixu na pozadí automaticky stahuje i seriály a filmy, které odpovídají vkusu uživatele a mohou být pro něj také zajímavé. Znamená to tedy, že pokud vás čeká delší cestování, v průběhu kterého byste rádi sledovali svůj oblíbený obsah, nemusíte si jej předtím ručně vyhledávat a stahovat. Netflix učiní výběr za vás a vy si tak později můžete shlédnout doporučený obsah i bez připojení k internetu.

Nová funkce bude nabízet další podobný obsah, odpovídající vašim preferencím. Pokud například rádi a často sledujete akční filmy, mohou další tituly z tohoto žánru také skončit v seznamu automatického stahování. Funkce Netflixu by se tak měla starat o dostatečný výběr zábavy podle vašeho vkusu, spustitelné offline.

Jak novou funkci Netflixu používat

netflix

Nejprve nastavíte limit datové kapacity. Poté už se obsah stáhne automaticky. | Zdroj: Netflix

Jak je vidět na snímcích obrazovek na webové stránce Netflixu, je nejprve potřeba v aplikaci streamovací služby pro smartphony přejít do oblasti stahování a zde zvolit možnosti nastavení »Chytré stahování«. Zde můžete nastavit maximální kapacitu staženého souboru. Můžete vybrat mezi hodnotami 1, 3 a 5 GB, čím vyšší kapacitu vyberete, tím více doporučeného obsahu pro vás Netflix stáhne. Pak už jen potvrdíte aktivaci nastavení a o zbytek se už postará samotná aplikace. Pro ušetření mobilních dat lze také nastavit možnost stahování pouze při připojení k Wi-Fi.

Od pondělka 22. února 2021 je tato funkce globálně k dispozici pro zařízení s Androidem. V následujícím období se plánuje zahájení jejího testování pro platformu iOS. Netflix používá metodu postupného uvolňování čili je možné, že ve své aplikaci tuto funkci ještě nevidíte. Může proto trvat několik dnů i týdnů, než se dostane ke všem uživatelům.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.