Menu

Nová konkurence pro Samsung a další značky: do Evropy vstupuje čínský výrobce chytrých televizorů

03.01.2023 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nová konkurence pro Samsung a další značky: do Evropy vstupuje čínský výrobce chytrých televizorů

Nová konkurence pro Samsung a další značky: do Evropy vstupuje čínský výrobce chytrých televizorů | foto: Loewe Technology/Unsplash

V oblasti OLED TV se zavedeným výrobcům rýsuje vážná konkurence. Čínská společnost Konka, která se zabývá výrobou elektroniky, chce dobýt evropský trh.

Ačkoli byla společnost založena už v roce 1980, v Evropě je poměrně neznámá. Podle nejnovějších informací jejích představitelů značka hodlá dobýt evropský trh. Poprvé budou na starém kontinentu nabízeny OLED televizory v prémiovém segmentu, které by měly umožnit podobný zážitek, jako v kině. Alespoň to tak tvrdí výrobce.

První zásilka už byla do Evropy dodána a čítá přes 3000 televizorů s velikostí úhlopříčky 55 až 65".

Konka – výrobce chytrých televizorů: co mohou evropští zákazníci očekávat

konka

Konka OLED TV 812 pro Evropu | Zdroj: Konka

Součástí dodávky je modelová řada Konka 812. Osazené displeje obsahují přibližně 8,3 milionů samosvítících pixelů. Ty lze individuálně zapínat a vypínat, aby bylo dosaženo dokonalé černé. Ultratenké televizory nabízejí prostorový zvuk a jsou také vybaveny technologiemi pro vylepšení rozmazaného obrazu.

Pro vstup Konky na evropský trh vyjednala zahraniční divize společnosti novou partnerskou dohodu, a to se svým dlouholetým distribučním OEM partnerem v Evropě. Ten si vůbec nevede špatně a na lokálním trhu si už zajistil přední pozice pro svou vlastní značku, se kterou se soustředil především na segment nižší a střední třídy. Kdy a kde budou zařízení k dispozici v Evropě prozatím nebylo upřesněno.

Zásilka pro evropský trh také zahrnuje přes 20 tisíc produktů se smart LED a kuchyňských spotřebičů. Firma Konka považuje Evropu za klíčový trh. Plánuje zde vytvořit a nabízet plnohodnotné portfolio produktů.

Zdroj: Flatpanelshd.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení