Menu

Novinky o iPhonu 14: bude muset Apple u konektoru přiznat porážku?

24.11.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Novinky o iPhonu 14: bude muset Apple u konektoru přiznat porážku?

Novinky o iPhonu 14: bude muset Apple u konektoru přiznat porážku? | foto: Mika Baumeister/Unsplash

Příští model iPhonu by mohl projít zásadní proměnou. Podle novinek od zasvěcených informátorů bude Apple muset přiznat porážku a přejít na standard USB. Co to bude znamenat pro uživatele.

Už nějakou dobu kolují úniky, že konektor Lightning, kterým Apple osazuje iPhone, skončí. Někteří informátoři to tvrdili už v případě iPhonu 13. Nakonec ho ale aktuální model ještě má. Internetový magazín idropnews.com ve svém článku "Exclusive | New iPhone 14 Pro Details" píše, že by se to v příštím roce mělo změnit.

Podle nejnovějších informací se Apple rozhodl v iPhonu 14 opustit konektor Lightning. Namísto něj výrobce u nového smartphonu použije konektor USB-C. Tento standard je rozšířenější a nabízí i další výhody. A jedna z těchto výhod je údajně hlavním důvodem změny.

iPhone 14: Apple je pod tlakem ze všech stran

iphone14

Přes jaký standard se iPhone tedy bude nabíjet? USA i EU vyvíjejí na Apple tlak, aby přešel na standard USB-C. | Zdroj: nhothu82st0/Pixabay

Současné iPhony už například dokáží nahrávat videa v rozlišení 4K. Protože je ale standard Lightning při přenosu dat mnohem pomalejší, než USB-C, musejí si uživatelé iPhonu počkat delší dobu. V porovnání s Lightningem je USB-C asi dvacetkrát rychlejší. Kapacitní video by se tak dalo do počítače přenést během několika minut.

Druhým důvodem údajné změny jsou požadavky USA a EU. Ty vyžadují pro připojení chytrých telefonů jednotný standard. Nejde jen o usnadnění používání, ale také o kompatibilitu, a tím možnost používat pro více zařízení univerzální propojovací kabel.

Zatím jde o předběžné spekulace. Požadavky EU a USA by ale nakonec skutečně mohly misky vah překlopit směrem k USB-C a donutit Apple tento rozšířenější standard použít i pro konektor u iPhonu 14.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Reakce Iphone

    Dobrý den,bude někdy šance od vývojářů i možné někdy třeba 3 let snaha vynalézt i televizi ? Musím říct že notebooky paráda, větší zkušenost sad není možný, co se týče tabletu tak jsem zvědav na funkci tužky a jak to bude ze stolním počítačem ?

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení