Menu

Nový 7.2 AV receiver Pioneer naplní zvukem celý dům

23.03.2018 16:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Nový 7.2 AV receiver Pioneer naplní zvukem celý dům

Nový 7.2 AV receiver Pioneer naplní zvukem celý dům | foto: CHIP

Pioneer představuje nový, komplexně vybavený AV receiver VSX-933 – srdce domácího audio systému. Zajistí špičkový zvuk až do sestavy 7.1, podporuje vstupy z mnoha přístrojů, nejpoužívanější i nejkvalitnější formáty hudby a s využitím vyspělých technologií přepočítává videosignál z připojených zdrojů na rozlišení 4K.

Tento přístroj kombinuje audiofilský zesilovač s výkonem 135 W na každý kanál a potenciálem až 7.1 se špičkovými AD převodníky, podporou streamingu hudby z oblíbených online služeb i domácích úložišť a dekodéry všech běžně používaných formátů hudby i videa. Množství vstupů umožňuje připojení kompletní domácí sestavy audio a video zařízení a výkon vestavěného procesoru v kombinaci se sofistikovaným algoritmem 4K upscalingu zajišťuje přepočet videosignálu z Full HD do rozlišení 4K při snímkovací frekvenci 60 fps. Pro rychlé a operativní použití je i do této kategorie audio produktů vestavěna podpora přehrávání pomocí Bluetooth.

Hudba do celého domu

Mezi nejpopulárnější funkce, kterými výrobci audio techniky vybavují v poslední době své produkty, patří možnost synchronního přehrávání ve více místnostech. AV receiver Pioneer VSX-933 řeší tuto funkci hned dvěma způsoby. Prvním je možnost rozdělení kanálů na dvě zóny – 5.1 a 2.0. Tento způsob umožňuje zapojení prostorového zvuku 5.1 v obývacím pokoji s televizorem a zároveň přímé kabelové připojení stereo systému ve vedlejší místnosti. Druhou možnost skýtá vestavěná technologie FlareConnect, kterou představily právě Onkyo & Pioneer v minulém roce. Ta umožňuje řídit přehrávání dalších kompatibilních přístrojů připojených na stejnou bezdrátovou Wi-Fi síť, přičemž receiver podporuje obě používaná pásma 5 GHz i 2.4 GHz.

Nezbytná hudba online včetně internetových rádií

Donedávna audiofily zatracovaný streaming, tedy přehrávání hudby přímo z internetových služeb bez ukládání souborů v počítači nebo přehrávači, již nelze opomíjet ani v přístrojích pro tuto skupinu určených. Navíc, stále vyšší dostupná kvalita takto dostupných nahrávek a obecně stabilní a rychlé připojení k internetu boří předsudky i mnohých dříve zarytých odpůrců tohoto způsobu přehrávání. Proto zde najdete podporu služeb, jako Amazon Music, Spotify, TIDAL, Deezer a také souborů uložených na NAS serveru nebo v počítači připojeném na stejnou síť.

Pohodlné ovládání streamingu, ale také všech dalších běžných funkcí usnadňuje také volně dostupná aplikace pro chytré telefony Pioneer Remote App. 

Jednoduchá kalibrace zvuku v jakékoli místnosti

Aby zněl prostorový zvuk tak, jak skutečně má, nabízí tento AV receiver jednoduchou možnost uživatelské kalibrace zvuku v jakékoli místnosti. K tomu využívá technologii MCACC, která s využitím kalibračního mikrofonu počítá rychlost odezvy jednotlivých kanálů a příslušný zvuk optimalizuje pro nejpoužívanější poslechové místo v místnosti. Technologie Phase Control navíc eliminuje fázové zpoždění mezi hlavními kanály a subwooferem. Výsledkem jsou jasnější středové a vysoké frekvence a optimalizace dynamiky signálu.

AV receiver Pioneer VSX-933 je na našem trhu k dostání prostřednictvím prodejců distributora, společnosti BaSys CS, za doporučenou koncovou cenu 13 900 Kč, respektive 549 €.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení