Menu

Nový virtuální svět Facebooku: "Metaverse" v Evropě vytvoří 10.000 pracovních míst

20.10.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nový virtuální svět Facebooku: "Metaverse" v Evropě vytvoří 10.000 pracovních míst

Nový virtuální svět Facebooku: "Metaverse" v Evropě vytvoří 10.000 pracovních míst | foto: Codo Star/Unsplash

Facebook se posledních týdnech stal terčem kritiky kvůli masivním výpadkům a odhalením bývalého zaměstnance. Očekává se, že nový projekt s názvem "Metaverse" představí Zuckerbergův koncern v lepším světle.

Facebook má v plánu vybudovat virtuální svět "Metaverse" a k naplnění tohoto cíle chce v regionu Evropské unie vytvořit v příštích pěti letech 10.000 nových, vysoce kvalifikovaných pracovních míst. V neděli to v blogu oznámil vrcholový manažer Facebooku, Nick Clegg. Informuje o tom v příspěvku "Investing in European Talent to Help Build the Metaverse".

Facebook chápe "Metaverse" jako svět, kde se prolíná fyzická realita s rozšířenou realitou a virtuální realitou v kybernetickém světě. Termín pochází od amerického spisovatele Neala Stephensona, který jej poprvé použil v roce 1992 ve svém sci-fi románu "Snow Crash".

Clegg, který v koncernu plní roli manažera pro mezinárodní vztahy, sdělil, že Facebook je na začátku cesty, která by měla pomoci vybudovat platformu budoucnosti. "Společně s partnery vyvíjíme 'Metaverse', který by měl být další úrovní propojených virtuálních zážitků s využitím technologií, ke kterým patří virtuální a rozšířená realita."

"Metaverse" od Facebooku: co si koncern od Zuckerbergova oblíbeného projektu slibuje

metaverse

Šéf Facebooku, Mark Zuckerberg, je údajně velkým fanouškem nového projektu "Metaverse". | Zdroj: Annie Spratt/Unsplash

Projekt "Metaverse" má potenciál otevřít přístup ke zcela novým tvůrčím, sociálním a ekonomickým příležitostem. "A Evropa jej bude utvářet od samotného počátku." Metaverse nebude vlastněna ani provozována žádnou jednotlivou společností. "Stejně jako internet se bude vyznačovat otevřeností a interoperabilitou."

Clegg dále zdůraznil, že Evropa je pro Facebook nesmírně důležitá. Podle něj má evropský region mnoho výhod, díky kterým je pro technologické společnosti skvělým místem pro investice.

Oznámení Facebooku přichází v době, kdy je americká společnost pod obrovským mezinárodním tlakem. Na slyšení v americkém Senátu na začátku října vyzvala bývalá manažerka Facebooku a whistleblowerka Frances Haugenová politiky, aby přiměli internetovou síť k větší transparentnosti.

Sedmatřicetiletý muž obvinil společnost Facebook, že na základě interních studií věděla, že Instagram poškozuje duševní zdraví některých dospívajících, ale nic s tím nedělala.

Společnost se také dostala na titulní stránky novin, protože chyba v nastavení sítě vedla k šestihodinovému výpadku Facebooku a jeho dceřiných aktivit WhatsApp a Instagram.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení