Menu
CHIP Speedtest

Perfektní pro streamování: které televizory doporučuje Netflix

29.05.2020 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Perfektní pro streamování: které televizory doporučuje Netflix

Netflix oznámil, které televizory získají v roce 2020 etiketu "Netflix Recommended TV". Kritéria pro udělení doporučení jsou ale trochu jiná, než by se dalo očekávat. Vysokou prioritu má podpora interaktivního obsahu, jehož nabídku zřejmě Netflix plánuje rozšířit.

Netflix například nebere jako hlavní předpoklad pro doporučení nejlepší kvalitu obrazu nebo nejmodernější funkce, jako například HDMI 2.1. Spíš se orientuje na to, jak na zařízeních běží oficiální aplikace pro Netflix. Záleží tedy hlavně na rychlosti spuštění aplikace, jak snadno ji lze najít a zda také dokáže běžet na pozadí, aby divák mohl například snadno přecházet mezi lineárním TV vysíláním a aplikací poskytovatele streamingu.

Pro rok 2020 Netflix doporučuje několik modelů od společností Panasonic, Samsung a Sony. Letos však bylo přidáno nové kritérium: televizní přijímače musí být připraveny na interaktivní obsah a samozřejmě také musí podporovat nejnovější verzi aplikace Netflix. Obecně lze ale pochybovat o tom, zda zrovna tyto požadavky mají hrát při rozhodování o nákupu zásadní roli. Stále je možné si pořídit externí řešení, ke kterým patří například Amazon Fire TV nebo Nvidia Shield TV. S těmito zařízeními získáte příjemnější uživatelské rozhraní a větší podporu aktualizací zabezpečení.

Je ale zajímavé, že Netflix se ubezpečuje, že televizory jím doporučené budou schopné také přehrávat interaktivní obsah anebo jej pohodlně ovládat. Poskytovatel streamingu pravděpodobně chystá přidat v této oblasti do své nabídky další programy. Interaktivní epizody už některé série z programu Netflixu obsahovaly.

Perfektní pro streamování: televizory s doporučením od Netflixu

netflixtv1

Pro tento rok Netflix doporučuje následující televizory:

Panasonic Samsung Sony
HX750 Q950TS X80H (XH80)
HX800 Q900TS XH81
HX810 Q800T X95H (XH95)
HX820 Q90T Z8H (ZH8)
HX830 Q80T Z9H
HX850 Q70T A8H(A8)
HX880 The Frame A9S (A9)
HX900 The Serif
HX940
HX970

mohlo by vás také zajímat: jedno z nejoblíbenějších multimediálních center získalo aktualizaci


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení