Menu
CHIP Speedtest

Po padesáti sekundách byly všechny pryč: nový smartphone od Xiaomi začíná skvělým startem

02.07.2020 17:30 | Jiří Palyza
Po padesáti sekundách byly všechny pryč: nový smartphone od Xiaomi začíná skvělým startem

Xiaomi nedávno nabídl krátce a poprvé v rámci online prodejní akce "Flash-Sale" svůj nový cenově dostupný smartphone střední třídy Redmi Note 9 Pro Max.

Výsledek: smartphone byl během bezmála jedné minuty zcela vyprodán. Pro svůj produkt ze segmentu střední třídy Xiaomi zvolil opět poněkud neobvyklou prodejní strategii. Smartphone byl původně nabízen pouze v Indii od 24. června, a to jen v omezeném množství v takzvaném bleskovém prodeji. Cena za výkonný smartphone byla v přepočtu pouhých 5400 Kč.

Informovaní uživatelé už princip modelu "Flash-Sale" znali a proto si i uvědomovali, že budou muset být velmi rychlí, aby smartphone za výhodnou cenu získali.

Nakonec se strategie Xiaomi vyplatila: podle viceprezidenta koncernu byl smartphone Redmi Note 9 Pro Max vyprodán za pouhých 50 sekund. Výrobce musel kampaň rychle ukončit, protože zásoby už by nemusely stačit obrovské poptávce.

xiaomisale1

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max: objeví se mobil i v Evropě?

Jak silná bude nakonec poptávka na globálním trhu je těžké předpovídat. Xiaomi nezveřejnil, jaký počet kusů v průběhu své prodejní akce vlastně nabízel. Ve svém tweetu však viceprezident Xiaomi zdůraznil, že znovu bude Note 9 Pro Max nabídnut už příští týden, a to tentokrát ve větším počtu dostupných zařízení.

Zatím také není jasné, zda a kdy Xiaomi nabídne smartphone mimo region Indie. Zatím lze v ČR zakoupit kromě jiných modelů mírně ztenčenou verzi Redmi Note 9 Pro. Jediným relevantním rozdílem se zdá být rozlišení přední kamery: namísto 32 Mpx u vyššího modelu se majitelé Note 9 Pro musí spokojit pouze s 16 Mpx.

Mobilní telefon Redmi 9 Pro se na našem trhu prodává v cenovém rozpětí 6500 až 9000 Kč, výběr je poměrně bohatý a cena odpovídá výbavě telefonu.

mohlo by vás také zajímat: na novinky od Huawei si díky restrikcím USA budou uživatelé muset počkat déle


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení