Menu
CHIP Speedtest

Žádné novinky od Huawei: uživatelé nyní musí čekat na nová zařízení déle

23.06.2020 13:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Žádné novinky od Huawei: uživatelé nyní musí čekat na nová zařízení déle

Žádné novinky od Huawei: uživatelé nyní musí čekat na nová zařízení déle | foto: archiv CHIP.cz

Čínský výrobce smartphonů už letos nebude uvádět žádné další novinky u svých vlajkových modelů. Nedávné americké sankce omezují dodavatelský řetězec více, než se původně očekávalo.

Společnost Huawei omezuje produkci vlajkových modelů svých smartphonů, plánovanou pro rok 2020. Je to kvůli nedávným sankcím USA, které ovlivňují výrobu mnohem více, než jaké byly původní předpoklady. Jedním z hlavních důvodů zpoždění ve výrobě je vysoce pravděpodobně ztráta procesorů TSMC. Huawei za ně doposud nenašla odpovídající náhradu. Pokud ale nechce zůstat dlouhodobě pozadu, je to naléhavě nutné.

TSMC, který patří k předním smluvním výrobcům čipových sad, zastavil už před měsícem nové objednávky od Huawei Technologies. Bylo to v návaznosti na zpřísnění vývozních kontrol Spojenými státy. TSMC pokračuje ve výrobě pouze těch čipových sad, které byly přijaty v objednávkách ještě před přijetím nových pravidel. Tyto dodávky by měly probíhat do třetího čtvrtletí.

Huawei požádal své dodavatele, aby zpomalili výrobu i některých dalších komponent, která byla původně plánována pro její nejnovější vlajkový model Mate. Společnost očekává narušení dodavatelského řetězce, a to na základě nových omezení ze strany USA na vývoz technologií.

Huawei musí odložit uvedení nových modelů svých špičkových řad

nophuaweiphones1

Nedávné americké sankce proti Číně mají pro Huawei drastické důsledky.

Huawei také požádala o zastavení výroby některých komponent pro nadcházející řadu Huawei Mate 40. Na příští čtvrtletí také snížila objednávky některých dílů.

Po vstupu nových nařízení v platnost čínský výrobce smartphonů v současné době posuzuje dopad na své aktivity v oblasti chytrých telefonů. V návaznosti na ztrátu svého hlavního dodavatele TSMC firma přehodnocuje situaci, hledá alternativy a dokonce investuje do lokálních čínských společností na výrobu polovodičů s plány v dlouhodobém horizontu. To ale stojí spoustu času, který Huawei nemá. Uvedení nejnovějších modelů řady Mate, které mělo proběhnout v druhé polovině roku, mělo být odpovědí Huawei na nejnovější generaci iPhone od Apple.

U řady Huawei Mate 40 pravděpodobně dojde k odkladu. Sériová výroba by mohla začít později, v tomto případě hovoříme o posunu minimálně jednoho až dvou měsíců. Jak dlouho ale Huawei vydrží?

mohlo by vás také zajímat: smartphone samsung galaxy poráží konkurenci – nejprodávanější telefon s androidem je dobrým tipem


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.