Menu
CHIP Speedtest

Smartphone Samsung Galaxy poráží konkurenci: nejprodávanější telefon s Androidem je dobrým tipem

22.05.2020 17:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Smartphone Samsung Galaxy poráží konkurenci: nejprodávanější telefon s Androidem je dobrým tipem

Ať už jde o zařízení s logem Samsung, Huawei nebo Xiaomi, každý rok se prodávají stovky milionů smartphonů s Androidem. Jen za první kvartál 2020 to bylo přes 230 milionů. Závod o nejprodávanější smartphone ale není otázkou vlajkových lodí, jako spíš produktů střední třídy.

Jeden z nich je ale skutečným bestsellerem. V období od ledna do března tohoto roku se celosvětově prodalo kolem 275 milionů smartphonů. 86 procent z nich tvořily mobily s operačním systémem Android, což je kolem 236 milionů zařízení. To ukazují nedávné výsledky marketingové studie Strategy Analytics.

Překvapivě nejsou nejprodávanějšími smartphony vlajkové lodi, jako například Samsung Galaxy S20 Ultra nebo jeho levnější předchůdce Galaxy S10. Špičku tří nejprodávanějších smartphonů s Androidem v prvním čtvrtletí roku 2020 vedl chytrý telefon Samsung Galaxy A51.

Modelu A51 se za uvedené období prodalo přibližně šest milionů kusů, což představuje tržní podíl velikosti dvou procent.

Samsung Galaxy A51: nejprodávanější smartphone s Androidem je skutečně dobrý

galaxyrulez1

Model střední třídy Samsung Galaxy A51 se prodává za cenu kolem 9000 Kč.

Lídr mezi nejprodávanějšími mobily A51 se u nás prodává za cenu kolem 9000 Kč (Alza 9499 Kč, Mironet 8872 Kč, MobilTel 7850 Kč). V testu telefon zaujal silným displejem, přesvědčivou výdrží na akumulátor a velkoryse rozšiřitelným úložným prostorem. Dostanete tak v cenové kategorii do deseti tisíc Kč poměrně slušný výkon. Dokonce i zařazení do kategorie střední třídy chytrých mobilů odpovídá jen částečně. Mobil dokáže přesvědčit v mnoha parametrech, pouze kamera může být lepší a nedosahuje lepšího hodnocení zejména při slabém osvětlení. Přesto je A51 dobrou volbou za uvedenou cenu a stal se velmi populární alternativou k dražším modelům, jako například Galaxy S20 Ultra.

Srovnání nejprodávanějších mobilů s Androidem

galaxyrulez2

Žebříček nejprodávanějších telefonů s mobilním operačním systémem Android.

Na druhé pozici nejprodávanějších mobilů se s tržním podílem 1,9 procenta umístil Xiaomi Redmi 8. Cena mobilu se pohybuje kolem 3600 Kč. Na třetím místě se opět setkáváme s modelem Samsung, tentokráte jde o dražší model Galaxy S20+ s tržním podílem 1,7 procenta. V maloobchodu začínají jeho ceny na 22.000 Kč.

Prvních šest příček nejprodávanějších mobilů s Androidem si za první kvartál 2020 rozdělují výrobci Samsung a Xiaomi. Zajímavé bude sledovat, jak a zda tímto žebříčkem zamíchají opatření koronavirové pandemie a související omezení. Následkem propadu trhu výrobci začínají přistupovat k dříve nebývalým marketingovým akcím ve snaze o jeho opětovné oživení.

mohlo by vás také zajímat: technologii už měly připravenou – starší modely telefonů lze také nabíjet bezdrátově přes NFC


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení