Menu

Po více než dvou letech: oblíbený doplněk Firefoxu je zpět a k dispozici i pro Chrome

13.09.2019 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Po více než dvou letech: oblíbený doplněk Firefoxu je zpět a k dispozici i pro Chrome

Po více než dvou letech: oblíbený doplněk Firefoxu je zpět a k dispozici i pro Chrome | foto: CHIP

Když se v roce 2017 objevil Firefox Qantum, způsobilo to poprask v oblasti rozšíření. Dosavadní přestaly fungovat. Včetně DownThemAll.

Dnes, o dva roky později, je všechno jinak. Rozšíření pro Firefox, správce stahování, je zpět a aktuálně dostupné i pro Chrome. Zhruba před dvěma lety to bylo opravdu obrovské téma. Uvedením Firefoxu Quantum, který zgruntu měnil předchozí verzi, se stalo velké množství rozšíření nepoužitelných. V tu dobu také Mozilla změnila standard rozšíření na WebExtensions. To způsobilo konec mnoha populárních add-onů, mezi které patřil i manažer stahování DownThemAll. Ten se ovšem nedávno objevil zpět pro Firefox a nyní je poprvé k dispozici i pro Chrome. Zde se projevila výhoda jednotného formátu pro rozšíření, doplňky lze snáze vyvíjet pro různé prohlížeče.

Stáhněte si: DownThemAll

DownThemAll pro Firefox 4.0.10 velmi dobrý
Použijte rozšíření pro prohlížeč Firefox DownThemAll ke stažení všech souborů na webové stránce jedním kliknutím. stáhněte si
DownThemAll pro Chrome 4.0.11 velmi dobrý
Rozšíření pro Chrome, umožňující stažení všech souborů z webové stránky jedním kliknutím. stáhněte si

Manažer stahování přímo v prohlížeči

dta-integrace

DownThemAll se integruje přímo do Firefoxu.

Většina uživatelů používá prohlížeče jako univerzální nástroj pro všechny druhy stahování. Není to problém, ale pokročilejší uživatelé vědí, že práce se specializovanými stahovači, jako např. Free Download Managerem nebo JDownloaderem, je rychlejší a navíc nabízí komfortnější funkce, které Chrome ani Firefox nenabízejí. DownThemAll stírá mezeru mezi oběma přístupy, protože se integruje jako správce stahování přímo do prohlížeče a nabízí podobný komfort, jako samostatné nástroje.

Stáhněte si: správci stahování

Free Download Manager 3.9.7.1641 velmi dobrý
Bezplatný správce stahování "Free Download Manager" podporuje BitTorrent a je bez reklamních bannerů. stáhněte si
JDownloader 2.0.0.2 velmi dobrý
S JDownloaderem můžete snadno stahovat soubory od poskytovatelů jedním kliknutím. stáhněte si

Cílená stahování

dta-mask

Co přesně chcete stáhnout nastavíte pomocí masky.

DownThemAll chce proces stahování urychlit, ale v aktuální verzi není tak utržený jako dříve. Problém je v tom, že segmentace stahování nefunguje přes WebExtensions. Přesto je rozšíření užitečné. Usnadňuje stažení všech obrázků, dokumentů, exe souborů nebo videí. Co přesně by se mělo stáhnout, nastavíte v okně s mnoha fitry. Stahování se dá také stisknutím tlačítka pozastavit a posléze opět spustit.

neztrácejte z přehledu

DownThemAll patřil do skupiny doplňků "must have" a dlouho chyběl. Momentálně je zpět pro Firefox a konečně k dispozici i pro Chrome. K lítosti ale nástroj neumí vše, na co byli uživatelé zvyklí z dřívějška. Některé detaily se ještě určitě vyladí: občas tlačítko stahování prostě nefunguje, nebo existující prvky na webových stránkách nejsou rozpoznány. Přesto bychom měli udržovat DownThemAll v našem povědomí. Vývojáři působí motivovaným dojmem, a také mají připravený rozsáhlý seznam úkolů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení