Menu

Používání WhatsAppu na více zařízeních: prozatím platí tato omezení

23.06.2021 14:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Používání WhatsAppu na více zařízeních: prozatím platí tato omezení

Používání WhatsAppu na více zařízeních: prozatím platí tato omezení | foto: USA-Reiseblogger/Pixabay

WhatsApp chce brzy umožnit uživatelům používat messenger na více zařízeních. Nyní byly odhaleny podmínky prvního testu v beta verzi aplikace WhatsApp.

Uživatelé WhatsAppu už několik měsíců čekají na možnost používat messenger na několika zařízeních současně. Podle informací serveru WABetaInfo (www.wabetainfo.com) by se první testy této možnosti v beta verzi aplikace už mohly velmi blížit. Píše o tom ve svém příspěvku s názvem "Latest news about multi-device: features and limitations!". Na veřejnost už pronikly alespoň první informace o podmínkách, za kterých bude tento test probíhat. Samozřejmostí je účast v beta programu aplikace WhatsApp.

Pokud byste o tuto možnost měli zájem, stačí se do programu testování beta verze registrovat. Lze to provést prostřednictvím Google Play a po úspěšné registraci do programu si poté budete moct hned do svého zařízení instalovat nejnovější beta verzi WhatsAppu. Jak Google, tak i WhatsApp vás upozorní, že beta verze mohou fungovat nestabilně a obsahovat chyby. Beta program můžete také kdykoliv opustit.

wabetatesting

Pokud by vás zajímaly nejnovější funkce aplikace WhatsApp a chtěli byste se podílet na jejich testování, můžete se přihlásit do beta programu. | Zdroj: Google Play

WhatsApp na více zařízeních: jak to funguje

Po odemčení funkce podpory více zařízení v beta verzi WhatAppu budou platit následující možnosti a omezení:

– připojená zařízení už nepotřebují aktivní internetové připojení zdrojového zařízení. Znamená to, že WhatsApp Web by měl fungovat i bez smartphonu.

– s jedním účtem WhatsApp můžete propojit až čtyři zařízení

– WhatsApp umožní migraci historie chatu mezi zařízeními se systémy iOS a Android. K tomu je nutné, aby byl messenger aktualizován v obou zařízeních.

– Funkce pro více zařízení bude zpočátku volitelná. Uživatelé ji pravděpodobně budou muset nejprve aktivovat.

– Na dalších připojených zařízeních budou fungovat také hlasové a video hovory.

– Nebude podporováno zasílání zpráv nebo hovory s uživateli, kteří mají zastaralou verzi WhatsAppu.

– Bude možné pravděpodobně připojit vždy pouze jeden smartphone. Prozatím nebylo upřesněno, zda bude toto omezení v budoucnu zrušeno.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení