Menu

První globální výzkumné centrum umělé inteligence a deep learning pro automobilní aplikace

23.06.2017 09:03 | Milan Loucký + Přidat komentář
První globální výzkumné centrum umělé inteligence a deep learning pro automobilní aplikace

První globální výzkumné centrum umělé inteligence a deep learning pro automobilní aplikace | foto: CHIP

Valeo spouští v Paříži první globální výzkumné centrum umělé inteligence a deep learning určené pro automobilový průmysl.

Valeo.ai se bude podílet na oblasti autonomního řízení vozidel, a přitom bude spolupracovat s vědeckou komunitou tak, aby přispělo k probíhající změně modelů transportu a mobility. Umělá inteligence a deep learning jsou čím dál tím důležitějšími prvky výzev pro dnešní autonomní vozidla, od vysokovýkonných senzorů pro pochopení kontextu vozidel, až po zlepšené autonomní řídicí funkce v komplexních prostředích, chytrou interakci s uživateli a schopnost učit se od dalších připojených vozidel.

Spuštěním Valeo.ai se Valeo pokouší o vytvoření otevřené komunitní sítě určené pro tvorby state-of-art autonomních aplikací v umělé inteligenci a deep learning. S cílem propojit vědeckou komunitu celého světa bude mít Valeo.ai své centrum v Paříži, čímž bude vytvářet propojení a partnerství s nejlepšími francouzskými a mezinárodními výzkumnými centry. Na konci roku 2018 bude Valeo.ai zaměstnávat na stovku specialistů a stane se globálním pravomocným centrem algoritmů, infrastruktury, učícího procesu, validace a simulace v umělé inteligenci pro autonomní aplikace.

Jacques Aschenbroich, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Valeo, řekl: „Ve světle výzev pro autonomní a propojená vozidla vede Valeo jakožto technologický lídr vědecké myšlení ohledně umělé inteligence a deep learning. Náš cíl s Valeo.ai je vytvořit prvotřídní výzkumné centrum spolupracující s nejlepšími světovými laboratořemi v oboru a aktivně přispívat ve vývoji aplikací pro auta budoucnosti. V Paříži uvítá nejen naše vědecké partnery, ale i výzkumníky a inženýry, kteří jsou dychtiví se k nám přidat na tomto velkém vědeckém a technickém dobrodružství.“

Společnost Valeo je dodavatelem pro automobilový průmysl a je partnerem pro všechny výrobce automobilů po celém světě. Valeo vlastní 155 výrobních závodů, 20 výzkumných center, 38 vývojových center a 15 distribučních skladů, zaměstnává 91 800 lidí ve 32 zemích po celém světě.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení