Menu

První prodejní výsledky iPhonu Mini jsou pro Apple zklamáním: výrobce nyní reaguje

15.03.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
První prodejní výsledky iPhonu Mini jsou pro Apple zklamáním: výrobce nyní reaguje

První prodejní výsledky iPhonu Mini jsou pro Apple zklamáním: výrobce nyní reaguje | foto: SirBuvex/Pixabay

Navzdory velmi dobrým hodnocením v testech a relativně nízké ceně se iPhone 12 Mini prozatím projevuje jako propadák. Prodejní čísla nesplnila očekávání výrobce. Apple z toho vyvozuje závěry a úměrně snižuje objem výroby.

Apple představil model iPhone 12 Mini na konci loňského roku jako nejmenšího a nejlevnějšího člena nové modelové řady. Od neoficiálního nástupce dříve velmi oblíbeného iPhonu SE, za kterého je iPhone 12 Mini považován, byla vysoká očekávání. Ale ani dobré výsledky testů ještě nejsou zárukou tržního úspěchu. Už několik měsíců se objevují zprávy, že model iPhone 12 Mini je k uživatelům smartphonů velmi obtížné dostat. Podle informací internetového magazínu Nikkei z toho Apple nyní vyvozuje závěry.

iPhone 12 Mini: Apple reaguje na slabé prodeje

iphone12-fix1

Pro Apple se menší verze iPhonu 12 prozatím jeví jako propadák. | Zdroj: Lukas Gehrer/Pixabay

Výsledkem zhodnocení situace je snížení produkce nové řady iPhonu přibližně o pětinu, z toho velká část se týká právě iPhonu 12 Mini. Podle dalších informací firma Apple dokonce vyzvala dodavatele, aby prozatím přestali vyrábět komponenty, které se používají při montáži modelu iPhone 12 Mini.

Z hlediska produkce samotné verze iPhone 12 Mini se Nikkei vyjadřuje o snížení o celých 70 procent a dodává, že se jedná pouze o "opatrný odhad". Nakonec by celkové procento snížení mohlo být ještě výrazně větší.

Přesto výrobce očekává, že letos prodá přibližně 230 milionů iPhonů. Vzhledem ke zjištěným ukazatelů se další naděje Apple budou pravděpodobně obracet k nové řadě iPhonu 13, která by se měla objevit už na podzim.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Propadák !

    Tak nový mobil od Jablka je propadák ! Tohle neočekával asi nikdo ! Kde udělali Jablíčkáři The Error , že propadli pod Android ! Ne všechno se povede, ale tohle je renomovaná firma a tak by měla znát příčinu propadu ! Jsem zvědav na další recenze a příspěvky odborníků ! Já jsem pouhý laik !

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení