Menu

S bezhotovostní peněženkou a měnou BOLT na Let It Roll

11.07.2019 09:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
S bezhotovostní peněženkou a měnou BOLT na Let It Roll

S bezhotovostní peněženkou a měnou BOLT na Let It Roll | foto: CHIP

Největší drum and basová akce světa se neúprosně blíží. Tři dny a tři noci plné elektronických beatů, audiovizuálních show a mnohého dalšího.

Pořadatelé se mj. každý rok pobyt návštěvníkům snaží co nejvíce ulehčit tak, aby se na něm cítili komfortně a bezpečně. Má v tom pomoci i tzv. cashless systém, kdy čipový náramek slouží jako peněženka. Tento systém na Let It Rollu návštěvníci využijí již počtvrté.

Let It Roll, který se i letos uskuteční v areálu milovického letiště od 1. do 4. srpna 2019, patří mezi vlajkové lodi cashless systému na českých festivalech. „V České republice není mnoho festivalů, kde lidé nemusí vytáhnout své peněženky a přepočítávat u stánků drobné. My jsme patřili mezi první, kteří tento systém náramkové peněženky začali využívat. Díky tomu se netvoří u stánků takové fronty, na které jsme byli na festivalech zvyklí, protože platba prostřednictvím náramku je rychlejší,“ říká zakladatel festivalu Zdeněk Souček.

Celý systém je jednoduchý. V podstatě náramek funguje jako kreditní karta, jejímž přiložením účastníci mohou platit v celém areálu festivalovou měnou BOLT. Tu si návštěvníci mohou dobít online nebo na jednotlivých stanovištích Top Up, které budou umístěné po celém areálu.

„Před festivalem je důležité se zdarma zaregistrovat a nabít si peníze. Pokud má návštěvník svoji imaginární peněženku registrovanou, tak se mu po každé platbě v areálu objeví zůstatek boltů na náramku. Člověk tak přesně ví, kolik utratil a kolik mu ještě zbývá peněz,“ říká Juraj Brož, marketingový manažer festivalu Let It Roll.

V loňském roce si podle pořadatelů návštěvníci tento systém pochvalovali. Předchozí rok možnost náramků využilo 27 tisíc účastníků a systém odbavil více než 800 tisíc platebních transakcí. V průměru si jeden návštěvník na svůj účet dobil více jak 1300 korun. „Díky tomuto systému se také účastníci nebojí, že někde svoji peněženku ztratí, protože ji prostě mají přidělanou na ruce a stále u sebe,“ dodává Souček.

Pořadatelé si tento systém nemohou vynachválit. Přes výše zmíněné menší fronty, systém myslí i na přírodu. Stánkaři díky systému nemusí tisknout nesmyslné množství papíru, protože veškerá vyúčtování má zákazník na svém cashless účtu on-line.

Pokud měnu bolt nevyčerpáte, do 15 dnů je možné vložené peníze získat zpět, pokud byly převedeny online, do 30 dnů pak v případě, že k nabití byla použita hotovost. Vrací se v případě, že na kontě budou alespoň tři bolty.

 

 

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení