Menu

S komponentami od Samsungu: Apple pracuje na revolučním iPhone

01.12.2020 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
S komponentami od Samsungu: Apple pracuje na revolučním iPhone

S komponentami od Samsungu: Apple pracuje na revolučním iPhone | foto: 9to5mac.com, EverythingApplePro

Stále více se ukazuje, že Apple se nechá inspirovat Samsungem, Huawei a Motorolou, a brzy uvede skládací model iPhone. Podle aktuálních informací jsou dvě klíčové součásti skládacího modelu už ve fázi testování. V jednom případě sází na komponenty od konkurence.

Server 9to5mac zjistil, že Apple si najal řadu dodavatelů, aby vytvořili první testovací modely skládací verze iPhonu. Informuje o tom asijský magazín Economic Daily. Cílem je zjistit, zda je zařízení v současné podobě schopno vydržet více než 100 000 procesů skládání.

Kromě obrazovek se zaměřuje také na ohybné uložení displeje, od něhož se očekává odolnost více než sta tisíc ohybů, aniž by došlo k jeho poškození. Pro větší flexibilitu a snazší skládání Apple údajně používá v ohybném uložení kuličková ložiska.

Vzhledem k tomu, že skládací mobilní telefon uživatel při každodenním provozu otevírá a zavírá mnohem častěji, než jiná zařízení, jakými jsou například notebooky, jsou nároky na odolnost ohebného uložení výrazně vyšší. Apple se tedy rozhodl namísto obvyklých dvaceti až padesáti tisíc pohybů skládání jich otestovat podstatně více.

Apple: skládací iPhone je stále více pravděpodobný

applepatent

Už dříve podané patenty naznačují, že Apple pracuje na skládacím zařízení se dvěma samostatnými obrazovkami, které jsou ohebně spojeny dohromady. | Zdroj: Apple

Před nějakou dobou si koncern z Cupertina registroval řadu patentů, které vypovídají o aktivním vývoji v oblasti skládací verze iPhonu. Je tedy stále více pravděpodobné, že Apple to se skládacím modelem myslí vážně.

Stále nejasný ale stále zůstává typ použité obrazovky: podle dostupných informací jsou neustále ve hře varianty s OLED i microLED. Displeje by měly pocházet od největšího konkurenta na trhu smartphonů, společnosti Samsung.

Kromě toho také není úplně jasné, jakou konstrukci nakonec Apple u svého skládacího zařízení použije. V současnosti kolují fámy, že pro skládací iPhone výrobce zvažuje dva přístupy. První z nich naznačuje, že Apple sází na velikost zařízení známou z jiných modelů, které bude rozložitelné do podoby iPadu se dvěma oddělenými obrazovkami, spojenými ohebným kloubem s kuličkovými ložisky. Tím druhým je formát výklopného telefonu po vzoru Motoroly nebo jednoho z modelů Samsungu (tzv. flip). Při zavření by byl telefon mnohem menší a dosahoval velikosti běžného iPhonu.

Testovací fáze u skládacích zařízení je velmi důležitá, což se ostatně prokázalo u dřívějších uvedení jiných modelů, které na reálný provoz ještě nebyly připraveny. První uvedení Samsung Galaxy Fold byla katastrofa, Microsoft Surface Duo selhal v průběhu prezentace a Motorola Razr nevydržela v průběhu robotického testování skládání.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení